KošarkaSvašta

Lud, zbunjen, normalan. Čudne li utakmice na Gripama, takvu seriju promašaja baš dugo nismo vidjeli

Piše Frane Vulas
25. ožujka 2024. - 21:00

U konačnici uvjerljiva pobjeda Splita nad Šibenkom u domaćem prvenstvu 88:68, ali konačan rezultat vara. Barem što se količine drame tiče. Makar je u većem dijelu susreta domaći sastav zaista uvjerljivo vodio.

Teško je racionalno objasniti početak utakmice Splita i Šibenke. Statistika često malo vara, a ova je - zbunjivala. Potpuno. Srećom da smo susret gledali uživo, iako ni time nismo baš postali nešto puno pametniji. U susjedskom derbiju Favbet Premijer lige Split je u prvih osam minuta imao čak sedam izgubljenih lopti. A semafor je pokazivao 18:5 za domaćina. Zašto? Zato što su gosti s Baldekina valjda pokušavali srušiti Guinessov rekord u broju promašenih šuteva za dva poena. U početku utakmice za dva poena promašili su prvih 15 šuteva!

Drugom tricom Runjića otišao je kasnije Split i na 35:18 pa - stao. Već do poluvremena Šibenka se primakla na 40:30, ali to je tek bila najava drame. Pobjegao je opet Split na 48:33, ali tijekom treće četvrtine došli su gosti i na samo dva poena zaostatka. A zatim je na otvaranju zadnje četvrtine semafor pokazivao 61:60.

Tom Dubravec/Cropix

Ipak, veća kvaliteta i širina kadra domaćina ipak su se pokazali presudnim. Ekspresno je Split na krilima Tonka Vuke (trice 3/4) i Shannona Shortera (trice 3/3) otišao na 80:63. Shorter je tome dodao i 12 skokova te pet asistencija. No, bilo je to još jedno ukupno neuvjerljivo izdanje ‘žutih‘. Hvala na pitanju, Split je utakmicu završio s 18 izgubljenih lopti, Šibenka sa šutem za dva 20/49.

Ovim trijumfom sastav trenera Slavena Rimca ostao je u lovu na Zadar. Lider iz Višnjika ima skor 24-2, a ‘žuti‘ su sada na 23-3. Šibenka je na omjeru pobjeda i poraza 10-15.

Milić Starovlah

Nikša Stipaničev/Cropix
Jakov Prkić/Cropix

Split - Šibenka 88:68

Split - Dvorana na Gripama.

Gledatelja 200.

Utakmica 26. kola Favbet Premijer lige košarkaša: Split - Šibenka 88:68 (23:10, 17:20, 21:26, 27:12).

Suci: Alfred Jovović, Nikola Perlić (obojica Velika Gorica) i Denis Bajramović (Dubrovnik).

Split: Funderburk (2), T. Perković (15), Shorter (21), Sullivan, Tišma (10), Runjić (6), Klepo, Kučić (7), Vuko (17), Perkušić, Dubravčić, Ljubičić (10).

Šibenka: Skorić (9), Lukić (8), Klarin, Pleadin (9), Foreman, Babić (17), Topolović (6), Starovlah (12), M. Perković (7), Šarić, Škugor, Brajković.

26. travanj 2024 06:43