Košarkana Gripama

Hrvatice uvjerljivo slavile protiv Nizozemske, ovakvom igrom ‘uhvatit‘ će kartu za Europsko prvenstvo

Piše Iva Majić
12. studenog 2023. - 20:11

Hrvatske košarkašice pokazale su kako odlična igra protiv Španjolske nije bila slučajnost. U drugoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. svladale su Nizozemsku s 81-57 (31-14, 26-15, 6-15, 18-13).

Pred tristotinjak navijača na Gripama domaća ekipa odlično je ušla u susret i već u 15 minuti vodila 46:18. Izabranice Stipe Bralića na duži predah otišle su s rezultatom 57:29, 28 koševa razlike u njihovu korist. Ponovno je kao i prije nekoliko dana protiv viceprvakinja Europe odličan bio šut za tri, a svih osam "trica" postigle su u prve dvije četvrtine. Valja pohvaliti i agresivnu obranu koja je prisilila gošće na devet izgubljenih lopti. Iako je u trećoj dionici Hrvatska smanjila gas i upisala tek šest poena, a Nizozemke 15, nije bilo panike oko pobjede.

Rutinski je domaća ekipa privela utakmicu kraju. Pri rezultatu od 74:53 te tri minute i 40 sekundi do kraja, izbornik Bralić na teren je opet poslao udarnu petorku. Za kvalifikacije će vrlo vjerojatno biti važna i koš razlika, jer Hrvatska namjerava Eurobasket uhvatiti kao drugoplasirana u grupi A, a takvih "ulaznica" bit će samo četiri.

Iva Slonjšak sa 16 i Shavonte Zellous s 14 ubačaja bile su najbolje u sastavu Hrvatske, dok je Emese Hof s 14 poena predvodila Nizozemsku.

Španjolska je na vrhu s omjerom 2-0, Hrvatska i Nizozemska su na 1-1, a Austrija na 0-2.

Sastav Hrvatske: Andrijana Cvitković (10), Karla Erjavec (6), Mihaela Lazić (12), Iva Slonjšak (16), Shavonte Zellous (14), Patricia Bura (10), Matea Tadić (13), Iva Belošević, Karmen Čičić, Tihana Stojsavljević, Kladuia Periša, Ivana Ujević.