OstaloPlivanje

Kadeti Šibenika odlični u štafetama! Pojedinačno se Josip Bepo Srzić okitio s tri medalje

Piše šibenski.hr
29. srpnja 2021. - 09:09

Proteklog vikenda  u Zagrebu je održano Prvenstvo Hrvatske za kadete, pretposljednje natjecanje ove sezone. Pravo nastupa su izborili četiri plivača Plivačkog kluba 'Šibenik. To su Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić, Matej Vukičević i Mauro Galić.

U pojedinačnim utrkama koje su plivali, najuspješniji je bio Josip Bepo Srzić koji je jedini osvojio medalje- zlatni je bio na 100 metara prsno, dok je u utrkama 200 metara mješovito i 100 metara leptir doplivao do srebra.

Josip Bepo Srzić

I ostali su imali dobre utrke, isplivavši  svoja  najbolja vremena. Šimun Srzić je bio peti na 200 metara leptir, sedmi na 800 metara slobodno i 100 metara leptir te jedanaesti na 200 metara slobodno.

Matej Vukičević je doplivao do jedanaestog mjesta na 100 metara leđno, dvanaesti je bio na 200 metara leđno, te trinaesti na 100 metara slobodno.

Mauro Galić, koji je kao ulazno godište kadeta, otplivao odlične rezultate: na 100m leptir je osvojio 9. mjesto,11. je bio na 200m mješovito i 100m slobodno, te 14. mjesta na 200m leptir i 200m slobodno.

Najneizvjesnije su ipak bile štafetne utrke, pogotovo ona na 4x100m slobodno, gdje su se uz prvoplasiranu ekipu Mladosti, za srebro borila tri kluba Dubrava, Grdelin i ŠIbenik.

- Naši su plivači za 2 stotinke ipak uzeli srebro ispred Dubrave, dok je Grdelin izgubio broncu za 7 stotinki- kazao je Dino Tepićiz PK Šibenik.

U štafeti 4x 100m mješovito, Šibenčani su također doplivali do srebra.

- Čestitke našim plivačima, koji su u izrazito jakoj konkurenciji  najboljih kadeta iz 30 klubova Hrvatske uspjeli i u ekipnom plasmanu kod plivača osvojiti 4. mjesto sa 529 bodova- zaključio je Tepić.

05. svibanj 2024 17:56