Nogometoptimizam na šubićevcu

Uspješna generalka Šibenika. Briljirao Zadranin u narančastom dresu, prvijenac zabio i iskusni branič

Piše Krešimir Gulin
27. srpnja 2024. - 22:08

Uspješna je bila generalka Šibenika. Narančasti su u prvoj i jedinoj utakmici na Šubićevcu pobijedili BiH premijerligaša GOŠK iz Gabele 3:1 (0:0).

Trener Carević odlučio se odustati od formacije koju je preferirao u drugoj ligi te je zaigrao s četvoricom u zadnjoj liniji. Na desnoim beku zaigrao je Perić, a u stoperskom paru bili su Morrison i Punčec. Navodno takva formacija puno više paše novopridošlom Žuti.

U prvih 45 minuta obrana Šibenika djelovala je vrlo sigurno, a opet je imponirao Nigerijac Morrison koji je još lani igrao za juniore. Čini se da bi snažni mladić mogao biti najbolje pojačanje Šibenika iz unutarnjih rezervi.

Carevićev Šibenik po običaju je težio posjedu, međutim u prvom poluvremenu i nije stvorio previše izglednih prioda. Gotovo sve opasnosti pred vratima GOŠK-a bile su plod akcija iskusnog napadača Santinija.

Dvaput ga je zaustavio golman gostiju, a jednom je Santinijevu asistenciju volejem zapucao Majić.

Ipak, početkom nastavka, točnije u 51. minuti, kapitulirala je obrana Šibenika. Nakon kornera je u prazno zaplivao vratar Đakovića, pa je gostujući stoper Šuta glavom lako poentirao.

Međutim, već u 54. minuti Šibenik je poravnao. Prvijenac u naranćastom dresu zabio je Makedonac Žuta. Bila je to lijepa akcija Šibenika. S desne strane centirao je Kolega, vratar gostiju obranio je udarac Majića, ali ništa nije mogao kada je Žuta iz blizine ugurao loptu u mrežu.

U završnici utakmice u šibenskog junaka prometnuo se Toni Kolega. Najprije je pred svojim golom spasio gotovo siguran pogodak, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije zabio vodeći gol Narančastih na asistenciju Vasilja. Bilo je to u 79. minuti.

Konačnih 3:1 postavio je Ivan Laća na asistenciju Kolege, koji je bio najbolji igrač Šibenika u generalci pred prvoligašku sezonu.

U generalci nisu zaigrali ozlijeđeni Pozo, koji bi prema nekim procjenama trebao biti van stroja prva dva kola, te napadač Božić koji ima virozu.

Šibenik: Đaković, Perić, Morrison, Punčec, Zuta (od 60. Kulušić), Bakić (od 60. Vasilj), Roca, Kolega, Majić (od 75. Iyendjock), Torres (od 75. Laća), Sanitni (od 60. Zdunić).