Košarkabolan poraz

Upaljen alarm na Baldekinu: Šibenka izgubila i četvrtu utakmicu ove sezone, Zabok odnio vrijedne bodove

2. listopada 2021. - 20:00

Krajnje je vrijeme da se u taboru Šibenke upali crveno svjetlo, ili alarm! Naime, Narančasti su izgubili i četvrtu utakmicu ove sezone, treću u domaćem prvenstvu. Premda je izražen najmanjom razlikom, ovo je definitivno najbolniji poraz momčadi trenera Damira Milačića, jer joj ga je zadala ekipa koja im je najbliže po kvaliteti.

Početak utakmice nije slutio dobro za domaćine. Već po običaju ove sezone Šibenka se silno mučila u napadu, pa je Zabok rano poveo 12:4. Konačno su tri trice vezali Gulin i Bašić, tako da je Milačićeva momčad preokrenula (15:14).

Međutim, vrlo brzo su se Narančasti vratili lošim navikama, što koristi Zabok i opet ima osjetnijih (31:22).

Napokon su Šibenčani malo otupustili kočnice u trećoj četvrtini i na valovima dobrih rola Arslanagića i Jambrovića poveli (46:45). Tom dvojcu priključili su se tricama Rebić i Paić i eto Narančastih na najvećih (61:55) na ulasku u zadnju dionicu.

Premda su vodilii i 66:59, Narančasti nisu znali bez stresa privesti utakmicu kraju. Zabok je serijom 8:0 uveo utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Pogotkom Gulina Šibenka je imala (75:71) tri minute i 20 sekundi prije kraja, ali više nisu niti jednom ponetirali do kraja. Jasno, gosti su uzeli ponuđeno i nizom od 10 koševa odnijeli vrijedne bodove s Baldekina.

Šibenka- Zabok 75:81 (15:16,21:22, 25:17, 14:26)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 100. Suci: Leo Roglić, Roko Hordov, Frane Mjeda.

Šibenka: Arslanagić (17), Rebić (7), Živković, Gulin (11), Bašić (3), Grgurica, Solomun (2), Antić, Jambrović (15), Pleadin (5), Paić (15).

Zabok: Martinko, Krajinović, Levanić- Kutni (11), Buljević (11), Brocić (6), Vručinić (7), Črnjević (22), Budimir (17), Popić (6), Čutuk (1), Antonić, Elčić.

02. svibanj 2024 09:16