Košarkavažni bodovi

Šibenka u ludoj utakmici punoj preokreta slavila u Zagorju, do pobjede ih vodio odlični Bruno Rebić

12. prosinca 2021. - 20:34

Šibenka je u Zaboku došla do vrlo važne pobjede u zanimljivoj utakmici punoj preokreta. Bodove iz Zagorja Narančasti nose zahvaljujući dobroj igri u drugom dijelu susreta i sjajnom Brunu Rebiću, koji je s pet trica iz šest pokušaja vukao svoje do slavlja.

U uvodnih nekoliko minuta odlično je igrom Šibenke dirigirao Arslanagić, pa su gosti vodili (13:11). Međutim, play Narančastih nije imao niti jednog raspoloženog suigrača što koristi Zabok i radi seriju 13:2.

Glasan je između prve i druge četvrtine bio trener Šibenke Milačić. No, malo se toga promijenilo u igri njegove momčadi koja je bila bez vanjskog šuta. Prvu tricu za Šibenku pogodio je Rebić tek u 16. minuti, ali tada je na semaforu već bilo 32:22 za Zabok.

Ono što je još više koštalo Narančaste boljeg rezultata je čak 10 izgubljenih lopti u prvih 20 minuta.

U prvoj polovici utakmice šut je mučio Šibenčane, ali zato se 'špina' otvorila u nastavku. Čak pet trica zabili su u svega šest minuta treće četvrtine i stigli na samo minus jedan (48:49).

Silno raspoložen u tim trenucima bio je Bruno Rebić koji je nemilice 'trpao' i donio potpuni preokret Narančastima (66:62).

Pokušali su domaćini u završnici do preokreta pomalo šutevima izvana i presingom, ali mirne ruke u jurnjavi parketom bili su Paić i Kujundžić koji su osigurali vrijednu pobjedu Šibenki.

Zabok- Šibenka 74:81 (24:15, 16:18, 18:25, 16:23)

ZABOK- Gradska sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Denis Hadžić, Gordan Terlević, Teo Miletić.

Zabok: Martinko, Levanić- Kutni, Buljević (7), Brocić (2), Vručinić (2), Črnjević (10), Budimir (12), Ćutuk (4), Gunjina (21), Antonić, Garrett (13), Jacović (3).

Šibenka: Kujundžić (18), Arslanagić (15), Rebić (19), Živković, Gulin (6), Bašić, Solomun, Antić, Jambrović (9), Pleadin (2), Paić (12).

27. travanj 2024 05:16