Košarka‘namjestili‘ ruku

Šibenka slavila i petu utakmicu u nizu! Na Baldekinu pali Zadrani, čak trojica igrača s double-double učinkom

20. travnja 2022. - 20:12

Šibenka korak bliže play offu, Sonik Puntamika korak dalje od sigurne luke spasa. Sukus je to dalmatinskog derbija Lige za ostanak.

Narančastima je ovo bila peta pobjeda u nizu, kojom su se revanširali Zadranima za jedini poraz u ovoj mini ligi koji su im nanijeli u Jazinama.

Odličan je bio ulazak u utakmicu domaćina. Agresivni su bili u obrani, precizni u napadu i vrlo brzo došli do solidnih (16:5).

Međutim, kako je utakmica odmicala Sonik je hvatao konce igre. Šibenik je upao u napadačku 'crnu rupu', a Banić i društvo su namjestili ruku i svojim najjačim oružjem tricama počeli zasipati koš domaćina.

U prvom poluvremenu su ih pogodili čak osam, a baš tricom Prskala stekli su i minimalnu prednost (30:29).

Na početku treće četvrtine Emilio Banić, koji je protiv Šibenke u pravilu dobro raspoložen, pogodio je svoju petu tricu za priključak Sonika (39:41). No, od tog ubačaja Zadrani su više od pet minuta ostali bez koša. U tom periodu Narančasti su napravili seriju 13:0 koju je tricom prekinuo mladi Lončar.

Premda je konačni ishod uvjerljiv, žilava i uporna Puntamika bila je 'živa' sve do pred kraj utakmice. Presudio im je odlični Patrik Jambrović, koji je imao sjajan 'double double' (20 koševa i 17 skokova). Dvostruki- dvostruki bili su i njegovi suigrači Pavao Paić i Bruno Rebić.

Košarka: HT Premijer liga

Šibenka- Sonik Puntamika 91:71 (19:12, 22:24, 21:19, 29:16)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 400. Suci: Krunoslav Peić, Jelena Tomić, Krešimir Anzulović.

Šibenka: Arslanagić (6), Thomas (10), Klarin, Rebić (14), Bašić (3), Grgurica, Solomun (5), Antić (1), Jambrović (20), Pleadin, Paić (20), Sinovec (12).

Sonik Puntamika: Marić (10), Palčić (10), Banić (19), Šarlija (10), Alić, Zelanto, Pavin (6), Lončar (8), Prskalo (8), Brzoja, Ćutuk.

28. travanj 2024 14:49