Košarkaslavlje na baldekinu

Odlična šuterska večer: velikim preokretom u samoj završnici Šibenka vezala dvije pobjede na domaćem parketu

Piše Krešimir Gulin
10. studenog 2023. - 20:08

Košarkaši Šibenke vezali su dvije pobjede na Baldekinu. Slavljem nad Zabokom, Narančasti su došli do trećeg uspjeha u domaćem prvenstvu.

Važne bodove Šibenčani su osvojili velikim preokretom u samoj završnici utakmice.

U prvom poluvremenu bila je to klasična rezultatska klackalica, ‘trči i šutiraj‘ košarka mekih obrana. Na početku je Šibenku vukao veoma efikasni Skorić.

U drugom dijelu prvih 20 minuta, konce igre su bolje vukli gosti. Izvana je opasan bio Owens, dok je Šibenkine probleme pod obručima vrlo mudro koristio iskusni Cinac.

S obzirom kako je lošu obranu igrala te da se Amerikanac Foreman šuterski zagrijao tek krajem druge četvrtine, minus četiri s koliko je otišla na veliki odmor za Šibenku i nije izgledalo tako loše.

Dino Cinac, bivši igrač ugaslog šibenskog Jollya, nastavio je ‘trpati‘ i u drugom poluvremenu. S dvije trice na početku treće četvrtine doveo je svoje prvi put na dvoznamenkastu razliku (60:50).

Međutim, Šibenka je ekspresno odgovorila serijom (15:2) u kojoj je glavnu ulogu imao BiH šuter te vratila prednost na svoju stranu (70:68).

No, momčad trenera Milačića nije uspjela zadržati vodstvo u četvrtoj četvrtini u kojoj je gospodario Zabokov Amerikanac Owens. Imali su gosti plus šest na tri minute prije kraja. U tim trenucim činilo se kako šibenski brod nepovratno tone.

Ali, Narančasti su smogli snage za još jedan preokret te su tricom Mandalinića ušli s vodstvom (93:92) u zadnju minutu. Važan koš nakon skoka u napadu zabio je i Hrštić, najekifasniji igrač Šibenke. Zabok je spetljao napad za eventualni produžetak, pa je slavlje na Baldekinu moglo početi.

Idući tjedan, Šibenka sudjeluje na drugom turniru ABA 2 lige u Zlatiboru. Protivnici Narančastima su Podgorica, Široki i Spartak iz Subotice.

Šibenka - Zabok 97:92 (23:20, 27:34, 28:19, 19:19)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 500. Suci: Josip Jurčević, Marko Stanković, Teo Miletić.

Šibenka: Skorić (19), Hrštić (24), Bobek, Klarin (2), Foreman (12), Babić (18), Mandalinić (16), Perković (6), Šarić, Škugor, Brajković.

Zabok: Sikirić (5), Neal (10), Damjanić, Cinac (27), Tomic (4), Šustić, Antonić, Savić (10), Črnjević (8), Owens (20), Rebić (3), Cvitanović (5).

Na fotografiji: Matej Perkovic.