KošarkaPlay off sve bliži

Narančasti protutnjali kroz Zabok. Fantastični šibenski trio potpisao još jednu pobjedu

5. veljače 2021. - 19:44

Zabok, koji je u prošlom kolu iznenađujuće pobijedio Split, morao je položiti oružje pred naletom Šibenčana. Narančasti su tako vezali dvije važne pobjede i učvrstili poziciju koja ih vodi u doigravanje.

Od samog početka utakmice Šibenka je bila raspoložena. Tako je već u 4. minuti imala prednost (14:7) što je primoralo domaćeg trenera Ivana Tomasa na minutu odmora. No, ništa se nije promijenilo u korist Zaboka, jer su Narančasti nastavili voditi kolo. Prva violina je bio Amerikanac Freeman, a u stopu su ga pratili Širko i Miković. Kada se šibenskoj osovini tricom priključio i kapetan Bašić momčad trenera Dženana Rahimića otišla je na velikih (29:13).

I u drugoj četvrtini gosti su nastavili s goropadanom igrom, posebice u napadu. Koliko su Šibenčani bili učinkoviti govori podatak da su zabili 40 koševa u 13 minuta igre.

Priprijetio je Zabok kada se probudio njihov najbolji igrač Worku, međutim Šibenka na veliki odmor odlazi s plus 18.

Freeman i Širko čvrsto su držali uzde igre i u drugom poluvremenu što je rezultiralo vodstvom Šibenke (71:47). Priprijetio je Zabok serijom (18:4) i spustio se na minus 10 (65:75) početkom posljednje četvrtine. No, onda je mladi Pleadin pogodio tricu, a u idućem napadu Širko zakucavanjem simbolično uništio domaćinima svaku nadu u preokret.

U odličnoj večeri za Šibenčane, jedina loša vijest je ozljeda koljena Kristijana Andabaka koji je morao napustiti parket već u trećoj minuti.

Zabok- Šibenka 77:99 (16:29, 20:25, 23:19, 18:25)

ZABOK-  Gradska sportska dvorana. Gledatelja 25. Suci: Denis Hadžić, Gordan Terlević, Marko Stanković.

Zabok: Martinko, Krajinović, Anzulović (2), G. Marić, Tomas (6), Črnjević (18), P. Marić (9), Worku (16), Maričević (10), Jambrović (11), Antonić (3), Elčić (2).

Šibenka: Freeman (28), Šarić (10), Živković, Bašić (6), Solomun, Antić, Miković (17), Pleadin (12), Vlaić, Širko (26), Jurković, Andabaka.

08. svibanj 2024 05:58