Košarkavrijedna pobjeda

Na Baldekinu se lakše diše: Šibenka slavila protiv Puntamike i uzela važne bodove protiv konkurenta s dna tablice

8. prosinca 2021. - 20:16

Na Baldekinu se lakše diše jer je Šibenka uzela važnu pobjedu protiv susjeda iz donjeg dijela tablice. Zato je tmurno u Jazinama budući je Puntamika u svega 48 sati doživjela i drugi poraz u sudarima s izravnim konkurentima u borbi za ostanak.

Šibenka je ušla u utakmicu baš rastrčano, razigrano, kako su to nekoć u pravilu radili na Baldekinu i otvorili s 10:0. Prisililo je to gostujućeg trenera Kuliša da pozove time out nakon samo dvije i po minute igre. Puntamika se nešto konsolidirala, ali gdje je započeo Bašić, nastavio je Paić, pa Narančasti ubrzo vode (22:10). Zanimljivo, Bašić i Paić su prvu četvrtinu kombinirano završili s 15 koševa uz 100 posto šuta.

Zadrani su u drugoj četvrtini pokušali i s presingom, ali Rebić i Kujundžić imali su rješenja i za tu taktičku varijantu. Sredinom te dionice Šibenka je imala više nego ugodnih (41:25), međutim gosti su serijom (10:1) vretili neizvjesnost koja bi bila i veća da Arslanagić nije pogodio tricu sa zvukom sirene.

Početkom nastavka Sonik se prišuljao na minus šest (44:50), ali je vetaran Bašić školovao mladiće na parketu, vezao tri trice i vratio Šibenku u mirne vode.

Međutim, Narančastima ništa ne ide glatko ove sezone, pa tako nije bilo ni u ovoj utakmici. U zadnjoj četvrtini bili su tri minute bez koša te je Puntamika prijetila na (71:77). Tada je u istom napadu petu osobnu dobio Vučić, a ludu tricu pogodio raspoloženi Rebić i bilo je jasno da bodovi ostaju na Baldekinu.