Košarkadramatična završnica

Cedevita Junior prekinula veliku seriju Šibenke; Narančasti zbog ozljede ostali bez još jednog važnog igrača

Piše Krešimir Gulin
24. veljače 2024. - 21:17

Pobjednička serija Šibenke stala je na brojci pet. Veliki niz Narančastih zaustavila je Cedevita Junior koja je slavila na Baldekinu u dramatičnoj završnici.

U prvom poluvremenu Šibenka ništa nije mogla obraniti. Niti Karačića ispod obruča, niti šut za tri poena. Gosti su u prvih 20 minuta ubacili čak šest trica iz devet pokušaja. Tome treba dodati i niz od šest slobodnih bacanja koje su pogodili nakon izborena dva prekršaja pri šutu izvan linije 6,75.

S druge strane, Narančasti su pogodili samo dvije od 13 ispucanih lopti za tricu. Ako se tome dodati inferioran učinak u skoku onda se minus osam (45:53) prije odlaska na veliki odmor činio kao sasvim prihvatljiv zaostatak iz šibenske perspektive.

Sibenik, 240224.
Dvorana Baldekin.
Kosarkaska utakmica Favbet Premijer lige, GKK Sibenka - KK Cedevita Junior.
Na fotografiji: Luka Babic.

Niksa Stipanicev/Cropix

Dok su se u prvom dijelu Šibenčani mučili u obrani, u nastavku su im ‘odrvenile‘ ruke u napadu. Naime, momčadi trenera Josipa Panžde trebalo je gotovo četiri minute za prvi ubačaj. A tako se teško stiže zaostatak...

Doduše, nisu ni ‘Vitamini‘ bili toliko učinkoviti kao u prvih 20 minuta. Izgledalo je da bi Šibenka na krilima fantastične podrške s tribina i nekim esktra potezima Foremana mogla do preokreta.

Na fotografiji: publika.

Međutim, tako nije mislio Šibenčanin u redovima Cedevite- Martin Jelić. Momak koji je odrastao doslovce nekoliko koraka od dvorane na Baldekinu odigrao je sjajno drugo poluvrijeme, kao da je htio dokazati kako je olako otpisan u rodnom gradu.

Otprilike pet minuta prije kraja činilo se da će Cedevita mirno privesti utakmicu kraja. Ali, nije posustajala ni šibenka publika ni igrači na parketu.

Jedan nesportski prekrašj gostiju Narančasti su odlično iskoristili. Na dvije trice Škugora i Foremana nadovezalo se polaganje Babić i eto Šibenke na samo pola koša zaostatka (75:76). Ubačajem Škugora stilga je Šibenka i do poravnjanja (79:79).

Antonyo Makale Foreman

Mogli su Narančasti i do slavlja da je Foreman bio precizniji u zadnjem napadu. Imala je Šibenka 12 sekundi za pobjedu, ali dva šuta američkog braniča za tri poena završila su na obruču umjesto u mrežici.

Inače, niz pehova s ozljedana koji Šibenku prate od početka sezone nastavio se i u ovoj utakmici. Nakon što su zbog loma prsta u prošlom susretu izgubili ponajboljeg igrača Marka Lukića, čini se kako su ponovno na duže vrijeme ostali bez još jednog važnog košarkaša.

Radi se o Juri Pleadinu koji je ružno pao nakon jednog duela sredinom druge četvrtine. Mladom igraču trebalo je dugo vremena da ustane s parketa, a u igru se više nije vraćao.

Valja napomenuti kako je pred početak sezone Pleadin imao operaciju kuka i ako je obnovio tu ozljedu mogao bi pauzirati duže vrijeme.

Juraj Pleadin zbog ozljede iznesen s terena.

Šibenka- Cedevita Junior 81:83 (21:24, 24:29, 13:14, 23:16)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 850. Suci: Denis Hadžić, Gordan terlević i Josip Modrić.

Šibenka: Skorić, Bobek, Klarin (24), Pleadin (5), Howard (8), Foreman (15), Babić (17), Topolović, Perković (3), Šarić, Škugor (9), Brajković.

Cedevita Junior: Bogdanović (8), Ogrizović (11), Rašić (11), Karačić (16), Jelić (14), Allen (12), Serdarušić (11), Mršić, Bilić, Batinić.

06. svibanj 2024 11:55