Mali nogometA sad kvalifikacije

Naslov s potpisom Tina Jelovčića - Crnica preko Torcide do titule prvaka

Piše Šibenski.hr
7. svibnja 2017. - 10:50

Crnica je osvojila II. HMNL - jug! Iz šibenskog kluba čestitaju svima koji su ugradili dio sebe u ovaj velebni uspjeh, a nadasve jednom čovjeku koji je preporodio momčad i usadio joj pobjednički mentalitet, a riječ je naravno o Robertinu Jelovčiću.

-Tino je pametno i inteligentno nastavio tamo gdje je njegov prethodnik Boro Matan stao, povezao popucane niti, unio djelić svog lukavstva i na impresivan način donio Crnici drugu titulu u zadnje tri sezone. Nikako ne smijemo zaboraviti i rad bivšeg trenera Bore Matana koji je predano radio, trudio se, svi su ga maksimalno uvažavali kao dobrog stručnjaka, ali na žalost nije ga poljubio rezultat. Posebna zahvala i najveće priznanje za ovu titulu ide našim susjedima MNK Heroji 2007 i MNK Murter koji su s našim najvećim konkurentima Kijevom i Porto Tolerom čak tri puta odigrali neodlučeno i u trenucima kada je najviše trebalo pomogli svojim susjedima. Gesta Heroja kad su ustupili svog vratara Mihaljevića  Crnici kad bi to malo tko napravio zaista se ne zaboravlja. Momčad je zaslužila je proslaviti ovu titulu, međutim treba odmah nastaviti spremati se za kvalifikacije koje su pred vratima- kazuju u Crnici

U utakmici protiv MNK Torcida Crnici je igrala samo pobjeda da bi postala prvak. S obzirom da  je Crnica imala samo jedan bod više od Porto Tolera utakmice Crnica-Torcida i Heroji 2007 - Torcida morale su se igrati u isto vrijeme. Crnica je od samog početka protiv Torcide pokazala svoju želju i ambiciju. Pošto se radi o dvoboju koji je bio itekako važan i morala se zadovoljiti neutralnost prilikom određivanja sudaca utakmicu su sudili međunarodni arbitri Saša Tomić iz Zagreba i Nikola Jelić iz Varaždina, dok je Dino Kramar iz Varaždina obnašao ulogu trećeg suca. Na utakmici je bio prisutan i kontrolor suđenja Ivan Novak iz Varaždina.

Od početka utakmice Crnica je bila agresivna i stvarala šanse i tako u nekoliko prvih minuta bilježimo nekoliko velikih promašaja. Mrežu Torcide načeo je Pavić sjajnim solo prodorom, da bi na 2:0 povisio Perišić. Torcida je odmah krenula u igru s igrač-vratarom, ali Radman je to znalački iskoristio i povisio na 3:0. Konačan rezultat prvog poluvremena 4:0 postavio je Marinko Šamija.  U drugom poluvremenu gosti su nastavili igrati s igračem-vratarom, ali nikako nisu uspijevali ugroziti Miškovića. U prvih deset minuta drugog dijela na u toj igri Crnica je imala mnoge kontre , ali niti jednu nije iskoristila i pretvorila u pogodak. Nekoliko dobrih pokušaja završilo je na prećki i izazvalo pljesak šibenske publike. U 30. minuti utakmice Mario Žumberac konačno je oplemenio mnoge šanse Crnice i povisio rezultat na 5:0. Nakon toga bilježimo nekoliko promašaja Crnice, ali uporna Torcida i dalje je težila svojoj igri i htjela postići barem počasni zgoditak što im je pošlo za rukom 8 minuta prije kraja kada Ramadža zabija za 5:1.

Nakon toga prilike se izmjenjuju na jednoj i drugoj strani. Prvo Velaga zaustavlja Radmana u stopostotnoj prilici, da bi nakon toga Ramadža bio zaustavljen u izglednoj prilici od Miškovića. Točno tri minute prije kraja jednu grešku Torcide kaznio je Pavić i poentirao za 6:1. Zadnje tri minute trener Jelovčić umjesto Miškovića dao je priliku Filipu Radaju da osjeti šampionski atmosferu na terenu. Radaj se čak istaknuo s nekoliko odličnih obrana i pokazao svoj potencijal. U zadnjim trenucima utakmice stari dobri Gudelj Velaga smanjio je na 6:2, na na 6:3 odmah nakon toga Ramadža je iskusno  postavio konačan rezultat utakmice 6:2. Do kraja utakmice i jedna i druga momčad željno su iščekivale kraj, Crnica da započne veliko slavlje, a Torcida da čestita novim prvacima.

MNK CRNICA - MNK TORCIDA - 6:3 (4:0)
MNK CRNICA: Mišković, Vukičević, Žumberac, Bačelić, Radman (kap.), Jurjević, Pavić, Mijat, Perišić, Šamija, Jurković, Peran, Radaj, Mihaljević;
Trener: Robertino Jelovčić; Pomoćni trener: Andrija Bakula.
MNK TORCIDA: Vranjković, Gudelj-Velaga, Ramadža, Goreta, Olujić, Kapitanović, Dubovac, Bačić, Milaković;
Trener: Marijo Grubić Kula

Strijelci: 1:0 Pavić, 2:0 Perišić, 3:0 Radman, 4:0 Šamija, 5:0 Žumberac, 5:1 Ramadža, 6:1 Pavić, 6:2 Gudelj Velaga, 6:3 Ramadža

26. travanj 2024 04:23