SportODLIČNI REZULTATI

Sjajni Emilio Pucar oborio hrvatski rekord i osvojio dva naslova državnog prvaka, a u skoku uvis dogodila se prava rijetkost

Piše Ivica Gjergja
29. lipnja 2020. - 19:33

AK Sloboda u Varaždinu je organizirala pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe i starije kadete i kadetkinje. Na dvodnevnom prvenstvu je nastupilo 510 atletičara i atletičarki iz 44 klubava, a među kojima i 10 članova AŠK Zadar. Oni su postigli odlične rezultate osvojivši ukupno 11 medalja od čega 7 zlatnih te po 2 srebrene i 2 brončane. Pored odličja nekoliko je novih osobnih i klupskih rekorda, te jedan novi hrvatski rekord. Dvodnevno prvenstvo u konkurenciji mlađih kadeta obilježio je član AŠK-a Zadar sjajni Emilio Pucar koji je osvojio dva naslova državnog prvaka i to na 80 metara prepone s rezultatom 12,89 sekundi što je njegov novi osobni rekord, te na 200 metara prepone s rezultatom 27,83 sekunde, što je njegov novi osobni i novi klupski rekord, te novi Hrvatski rekord za mlađe kadete. Emilio je još nastupio na 400 metara te s istrčanih 56,92 sekunde osvojio 2 mjesto i srebrenu medalju što je njegov novi osobni i novi klupski rekord, te na 200 metara osvojio treće mjesto i brončanu medalju s rezultatom 25,70 sekundi. Ovo je njegov novi osobni i novi klupski rekord za mlađe kadete. U konkurenciji mlađih kadetkinja zlatne medalje i naslov državnih prvakinja su osvojile na 200 m prepone Kate Nižić s 30,65 sekundi što je njen novi osobni rekord.

AŠK Zadar

U skoku uvis dogodila se prava rijetkost, gdje su sve tri članice AŠK-a Zadar, Andrijana Ćoso, Kate Nižić i Iva Grbić s preskočenom visinom od 155 centimetra,  podijelile prvo mjesto i tako sve tri osvojile zlatne medalje i naslove državnih prvakinja. Zanimljivo da je Andrijana Ćoso atletičarka koja iz Biograda dolazi na treninge u Zadar na taj način postala dvostruka državna prvakinja u skoku uvis i u dvorani i na otvorenom. U skoku udalj Kate Nižić je osvojila 4 mjesto s 5,18 metra što je njen novi osobni i novi klupski rekord, a na 60 metara s rezultatom od 8,41 sekunde je također osvojila 4 mjesto. Iva Grbić 14 mjesto s 8,79 sekundi. Na 400 metara Leona Meter je u konkurenciji mlađih kadetkinja osvojila 18 mjesto s 1.10,72, a na 800 metara 17. mjesto s 2,46,97 što je njen novi osobni rekord. U konkurenciji  kadeta u skoku uvis Antonio Šandrić je osvojio 4 mjesto s 155 centimetara. Među kadetkinjama naslov državne prvakinje je osvojila Anita Odžaković u bacanju kugle ( 3 kg ) s 12,71 ­metara što je njen novi osobni rekord. U bacanju koplja ( 500 g ) Anita Odžaković je osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju s 33,33 metra, a u bacanju diska Anita je osvojila treće mjesto i brončanu medalju s rezultatom 32,91 sekundu, dok je u bacanju kladiva ( 3 kg ) osvojila 4 mjesto s 34,50 metra, dok je u istoj disciplini Mare Nekić osvojila 7 mjesto s 29,40 metara. Na 100 metara prepone Enea Nikpalj je osvojila 7 mjesto s 16,05 sekundi što je njen novi osobni rekord, a na 300 metara prepone je osvojila 8 mjesto s 49,40 sekundi, a u skoku udalj s rezultatom od 4,65 metra osvojila 10 mjesto. Karla Kožul je na 300 metara s 46,81 sekundu osvojila 19 mjesto, a na 300 metara prepone s 52,62 sekunde 13 mjesto.

Na kraju što kazati nego to da je u konkurenciji 33 kluba koji su osvajali medalje AŠK Zadar zauzeo visoko 4 mjesto s 11 osvojenih medalja. Malo koje prvenstvo Hrvatske za atletičare i atletičarke prođe bez uspjeha naših članova, što je svakako odraz dobroga rada trenerske garniture u klubu. Također treba se zahvaliti predsjednika kluba gospodinu Krsti Baljku koji je i za ovo natjecanje osigurao prijevoz da bi atletičari mogli nastupiti na državnom prvenstvu, kazao nam je trener Ivica Šola.

15. travanj 2024 16:08