SportNIŠTA OD VIŠEG RANGA

Poveli golom Torbarine i stali: nogometaši HNK Zadra i u Karlovcu izgubili s 1:2 i oprostili se od Druge lige!

Piše I. G.
17. lipnja 2023. - 22:12

KARLOVAC 1919 - ZADAR 2:1 (0:1)

KARLOVAC - Stadion Branko Čavlović Čavlek. Gledatelja 2.500. Sudac: Ante Čulina (Zagreb) 6,5. Pomoćnici: Kolarević, Kamenarić.

STRIJELCI: 0:1 Torbarina (52), 1:1 - G. Stepinac (66), 2:1 - Matjaž (79).

Najbolji igrač: Ivan Matjaž (Karlovac).

KARLOVAC 1919: Dalipagić 6,5 - Ribar 7,5, Pausić 7, Bunoza 6,5, G. Stepinac 7 - Paracki 6,5, Zavalić 7, Z. Pamić 7 - Medinskij 6,5, Matjaž 7,5, Kurečki 6,5 (od 90+2. Budimir -). Trener: Igor Pamić 7.

ZADAR (4-2-3-1): Matasović 6,5 - Djeveljekaj 6, Jerbić 6, Mrkela 6,5, Pranić 6 - Muić 6, Čurjurić 6,5 (od 84. Budić -) - Zakarić 6,5, Banović 6 (od 74. Senkić -), Viduka 6 - Torbarina 6,5. Trener: Dragan Blatnjak 6,5.

Prvi susret ova dva protivnika u Zadru završn je također pobjedom Karlovca 2:1. Dvije pobjede Karlovac su odvele u 2. nogometnu ligu. Na taj način je Karlovac je po istom receptu stigao do druge pobjede u ogledima sa Zadrom. Zanimljivo da su Zadrani na Čavleku, baš kao i na Stanovima, poveli, međutim, Pamićeva momčad oba puta je došla do preokreta.

Prvih 45 minuta proteklo je u opreznoj igri s obje strane. U prvo ime prometnuo se tada Ivan Matjaž, Ukrajinac je dva puta zaprijetio glavom iz blizine, Matasović je oba puta obranio. Matjaž je bio aktivan i na drugoj strani, izbio je loptu s linije nakon svijeće Mrkele, a za goste je prijetio i Jerbić, a Dalipagić je obranio s dosta muke.

Drugi dio počeo je šokantno za domaće, nakon dijagonale Jerbića Zakarić je odlično glavom dao povratnu loptu, a s 10 metara Torbarina dovodi goste u vodstvo. Trebalo je malo domaćinu za oporavak od ovog šoka, a onda su podignuli ritam te sve češće prijetili gostujućem vrataru. Do izjednačenja stigli su u 66. minuti. Korner je izveo Zvonko Pamić, u gužvi je Pausić glavom proslijedio loptu u peterac, tamo se (s)našao Gabrijel Stepinac i nekako ugurao loptu za izjednačenje.

Uzalud je Čurjurić dobro zaprijetio s ruba kaznenog prostora, ali pored gola. U 79. minuti novo veselje na domaćim tribinama, presingom su stigli do lopte, gosti su smatrali da je tom prigodom Ribar napravio prekršaj, no to nije omelo Zavalića koji je ušao u šesnaesterac i idealno ubacio na osam metara, a tamo se Matjaž naklonio i proslijedio loptu u mrežu. Trudili su se Zadrani i nakon vodstva domaćina no nisu uspjeli više od poraza.

26. travanj 2024 19:08