SportHT PREMIJER LIGA

Pobjeda Zadra za mir prije ogleda sa Splitom na Gripama u AdmiralBET ABA ligi

Piše Dražen Žura
1. veljače 2023. - 20:41
Zadar, 010223. Dvorana Kresimira Cosica. Kosarkaska utakmica 18. kola HT Premijer lige izmedju KK Zadar - KK Dinamo Zagreb. Na fotografiji: Luka Bozic sa navijacima.Jure Miskovic/Cropix

ZADAR – Dvorana: ‘Krešimir Ćosić‘. Gledatelja: 500.Zadar – Dinamo 79: 70 (16: 15, 20:28, 23:6,20:21).

Suci: Leo Roglić, Roko Hordov i Karlo Mirčeta.

ZADAR: Davis (6), Jordano (21), Klarica, Sikirić (1), Žganec (7), Čampara, Njegovan, Lakić (5), Drežnjak (18), Božić (12), Ramljak (8), Šantelj (1).

DINAMO: Cvitanović (4), Garofulić (7), Anzulović (5), Vručinić (6), Majić, Novačić (15), Vučić (13), Ušić (8), Cvitković (9), Dugandžić (3).

Zadru je trebalo podosta vremena kako bi ‘okrenuo‘ utakmicu u svojem smjeru, jer se Dinamo velikim dijelom bolje ‘okretao‘, imali su čak i devet viška. Dogodilo im se isključenje Garofulića zbog dvije nesportske, a do tada je bio najveća prijetnja gostiju.

U trećoj četvrtini dočekala ih je zadarska obrana, proradio je i napad, pa se konačno domaćinu otvorio šut za tri poena koji je u prvom poluvremenu opet bio mizeran (2-12).

Ali, došao je i trenutak za plus 12 navijačku pjesmu s tribina, jer se zaustavilo Dinamo. Nakratko je u samoj završnici Zadar ušao u probleme, međutim, nije to ostavilo traga na krajnji rezultat, odnosno, pobjedu za mir prije ogleda sa Splitom na Gripama u AdmiralBET ABA ligi, u petak!

24. travanj 2024 13:51