SportMEĐUNARODNI MITING

49. "Mladost 2021": Šest odličja Bruna Šarića, Ana Burazer "osvojila" Rim!

Piše Ivica GJERGJA
16. studenog 2021. - 13:57

Izvrsni nastupi Plivačkog kluba Zadar na 49. međunarodnom mitingu „Mladost 2021“ - 6 odličja Bruna Šarića, Noe Kumana i Ivana Šanga, 3 u aposlutnoj konkurenciji jakog mitinga. Ana Burazer, osvajačica 3 odličja na Svjetskom sveučilišnom prvenstvu u Rimu.

Na bazenu PVC Mladost Zagreb 13. i 14. studenog održan je 49. međunarodni miting "Mladost 2021", najjače Grand Prix natjecanje u Hrvatskoj. Ove je godine ekipa „Zadra“ u sastavu od 18 plivača plivala u konkurenciji od čak 600 natjecatelja iz 62 kluba iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Srbije, Italije, Makedonije i Švicarske. U jutarnjem dijelu natjecanja plivale su se kvalifikacije, a u popodnevnim satima finalne utrke, koje su se oba dana prenosile na HRT 2.

Postava „Zadra“ je pokazala odličnu formu, plivalo se puno osobnih rezultata, a u finalnim utrkama plivali su 24 puta. U A finalima gdje nastupa najbržih 8 plivača iz kvalifikacija, plivao je senior Bruno Šarić (50 i 100m leđno, 100 m mješovito) i junior Noa Kuman (200m prsno i 400m mješovito) koji su ostvarili najuspješnije nastupe za PK Zadar. Cijela postava najavljuje odličan nastavak zimske sezone; na natjecanju su nastupili i Ivan Šango, Roko Šango, Ivan Klanac, Rafael Utković, Leon Patrk, David Radeka, Adrian Šaponja, Lovre Dellavia, Mia Klasić, Lucija Klasić, Marija Kuman, Marcela Lovrović, Rita Herceg, Karla Sorić, Sara Zrilić, Nora Stipanov.

Senior Bruno Šarić nastupio je u 3 A finala i uzeo srebro na 50 m leđno (25.82) i broncu na 100 m leđno (56.01) a na 100 m mješovito (57.98) je bio 4. Najveći broj bodova isplivao je u utrci 100m leđno (664).

Ml. junior Noa Kuman nastupao je u juniorskoj konkurenciji, a odličja je osvojio i u apsolutnoj konkurenciji! U disciplini 400 m mješovito (4.31.42) je osvojio zlato u juniorskoj i srebro u apsolutnoj konkurenciji; isto popodne nastupio je i na 200 m prsno gdje je bio zlatni junior (2.22.88). U nedjelju je u finalnom nastupu u utrci 200m mješovito (2.07.46) zauzeo 4. mjesto u juniorskoj konurenciji.

Kod juniora se istakao i Ivan Šango, brončani na 50m delfin (25,86) a B finale je plivao i na 50m prsno i zauzeo 7.mjesto. Roko Šango je plivao B finala na 50, 100 i 200m leđno (10., 5. i 4.junior) Mlađi junior Adrian Šaponja nastupima u C finalu zauzeo je 7. i 8. mjesto na 50m delfin i 50m slobodno, a Lovre Dellavia 10. i 13.mjesto u mlađe juniorskoj konkurenciji na 100 i 200 m prsno.

Kod cura, najupsješnija je bila ml.juniorka Rita Herceg koja je nastupila u 4 C finala (namijenjena ml. juniorima) i zauzela dva 7. mjesta (100 i 200 m prsno), 9. (50 m delfin) i 12.mjesto (100 m delfin). Ml.juniorka Sara Zrilić nastupila je 3 puta u C finalu i zauzela 9. mjesto (50 m leđno), 12. mjesto (100 m leđno) i 14. mjesto (50 m slobodno); Sara je ovim nastupom po prvi puta isplivala kvalifikacijsku normu za državno prvenstvo Hrvatske! Ml.juniorka Marcela Lovrović plivala je C finale na 50m leđno i zauzela 8.mjesto.

Rezultati plivača “Zadra” koje su ostvarili u jakoj konkurenciji mitinga Mladost odličan su nagovještaj za daljnje vrijedno treniranje prve ekipe PK Zadar. Natjecateljsku ekipu pratili su njihovi treneri Josipa Nekić i Željko Olujić.

ANA BURAZER "trese" Rim!

U isto vrijeme trajanja mitinga Mladosti, Ana Burazer, seniorka PK Zadar nastupala je u Rimu sa svojim sveučilištem gdje se odvijao jedan od najvećih svjetskih studentskih turnira pod nazivom "6th World InterUniversities Championships". U konkurenciji 224 ekipa iz cijelog svijeta sudjelovala je i sportska ekipa Sveučilišta u Zadru. Ana je plivala finala u tri discipline i u sve tri osvojila medalje: srebro na 50 m leptir i 200 m mješovito te broncu na 50 m prsno. Kako navode iz UniSportZD, Ana s ovim medaljama na međunarodnom natjecanju nastavlja seriju odličnih rezultata u ovoj godini braneći boje Sveučilišta u Zadru jer je u mjesecu ožujku postala najuspješnija plivačica u povijesti studentskog plivanja u Hrvatskoj osvojivši čak 9 medalja. Već sljedećeg mjeseca Anu očekuje nastup na završnici studentskog prvenstva Hrvatske u Vukovaru te sljedeće godine nastup na Europskom studentskom prvenstvu u plivanju u Poljskoj. Iz PK Zadar od srca čestitaju Ani!

Kategorija juniora i seniora ponovo pliva 27. i 28.11. u Zadru gdje su domaćini regionalnog prvenstva Hrvatske.