StoryEditorOCM
ForumPOJAŠNJENJE

Domovinski pokret: Ostajemo pri svom ranijem uvjetu suradnje s HDZ-om, a to je da Plenković ne bude premijer!

Piše PSD.
30. lipnja 2020. - 12:45

Čelnik Domovinskog pokreta Miroslav Škoro napokon je u jučerašnjem intervjuu za 24sata izgovorio ključnu predizbornu rečenicu: “Ja nikad nisam rekao da ne bismo mi s HDZ-om…”

- Što se tiče kontrolnog paketa, kako ga vi zovete, ja sam uvjeren sam da će hrvatski birači uistinu prepoznati snagu Domovinskog pokreta i da ćemo dobiti dovoljan broj mandata da pokrenemo ono što je nužno u Hrvatskoj, a to su promjene - rekao je Miroslav Škoro za 24 sata, odgovarajući na novinarsko pitanje “ostaje li i dalje pri tome da neće koalirati s Plenkovićem, ako dobije ‘kontrolni paket dionica’ na izborima”?

Na pitanje znači li to da će ući u Vladu s HDZ-om, rekao je: “Stvari koje se izgovaraju u nekim trenucima, a jedan od tih trenutaka su predizborne kampanje, su jedna priča... Ja nikad nisam rekao da ne bismo mi s HDZ-om, ja sam rekao da bi teško sa strankom u kojoj su ljudi koji smatraju da je premalo ljudi UDBA progonila i ubila. Mislim da to nije u redu. Pitanje SDP-a, to apsolutno ne. Što se tiče HDZ-a, tu je pitanje problema gospodina Plenkovića koji se u startu postavio dosta bahato, koji se postavio dosta nadmeno, a nema argumenata za to”.

Na opasku da (premijer Andrej Plenković, nap. a.) možda ne bude tako bahat u izbornoj noći, Škoro je rekao da ima pjesma Olivera Dragojevića “Sad je kasno da se kajem...”

- Mislim da i ljudi u HDZ-u to sada razumiju. To nije način na koji se u demokratskom svijetu komunicira. I on i ja smo bili dosta po tom svijetu - rekao je Škoro i dodao da bi Plenkovićeva isprika bila pravi put.

Odmah nakon tog intervjua, Jutarnji list je pitao Domovinski pokret Miroslava Škore je li njihova službena pozicija da je poslijeizborna suradnja s HDZ-om moguća ako im se Andrej Plenković ispriča, na što su rekli: “Nije. Ako Domovinski pokret bude sudjelovao u novoj Vladi, Plenković neće biti premijer”.

Kako najtočnije treba “čitati” jučerašnje poruke Miroslava Škore, objasnio je malo kasnije i politički tajnik Domovinskog pokreta Mario Radić.

- Što se Domovinskog pokreta Miroslava Škore tiče, naš uvjet svih uvjeta jest da Andrej Plenković ne bude predsjednik Vlade - rekao je Radić za Jutarnji list.

Iz razgovora s još nekoliko jačih “igrača” desne koalicije predvođene Domovinskom pokretom, Jutarnji neslužbeno doznaje kako će - osvoje li 15 do 20 saborskih mandata i budu u prilici s HDZ-om pregovarati o konfiguraciji buduće Vlade - svojim mogućim partnerima u novoj parlamentarnoj većini jasno dati do znanja da ozbiljno razmisle o tome da umjesto Plenkovića za mandatara nove Vlade predlože nekog drugog.

19. travanj 2024 13:47