Vaterpolouz rub bazena

‘Gospari‘ potvrdili prvo mjesto: iako to konačni rezultat ne sugerira, Dubrovčani su kontrolirali čitav tijek susreta

Piše Mladen Bariša
14. veljače 2020. - 21:36
Damir Krajač/Hanza media

Najave vaterpolista Mladosti kako će u svom bazenu, u izravnom srazu s Jugom, preuzeti čelnu poziciju Regionalne lige i izboriti domaćinstvo Final Foura, posve su se izjalovile. ''Žapcima'' je za taj podvig trebala pobjeda s četiri (ili više) golova razlike. No, već je nakon prvih osam minuta bilo jasno da će domaća momčad teško ostvariti željeni naum. Ponajprije odličnom igrom u obrani ''gospari'' su neutralizirali (nerealnu) ambiciju domaće momčadi.

Jug je početkom druge četvrtine poveo četiri pogotka razlike (5:1). No, umjesto rutinske kontrole utakmice uslijedilo je ležernije razdoblje igre dubrovačke momčadi. Mladost je iskoristila opuštanje kod Juga i serijom od 3:0, naizgled se vratila u utakmicu (4:5).

U trećoj četvrtini gosti su vratili prednost od četiri gola prednosti (u tim se trenucima s nekoliko odličnih intervencija istaknuo vratar Toni Popadić). Bilo je to razdoblje igre u kojemu je pobjednik utakmice praktički odlučen. Posredno, i broj 1 Regionalne lige uoči završnog doigravanja.

Momčad Mladost doimala se umornom i indisponiranom. Na vratima im je nedostajao i reprezentativni čuvar mreže Ivan Marcelić. Ali, to nikako nije razlogom poraza budući da je mladi Jerko Jurlina branio vrlo solidno.

Ostati će naposljetku upisano kao kuriozitet da posljednjih osam minuta utakmice Jug nije postigao pogodak!? U dubrovačkoj se momčadi već nazirao umor, ali u pojedinim je situacijama nedostajalo koncentracije, pa i odgovornosti. Činjenica da mu je momčad u posljednjem kvartalu igre posve potonula, trenera Kobeščaka činila je poprilično nervoznim. Premda Mladost priliku za ugrozu Jugove pobjede de facto i nije imala.

HAVK Mladost – Jug Adriatic osiguranje 9:10 (1:4, 3:3, 2:3, 3:0)

Zagreb – Plivalište Mladosti. Gledatelja 500. Regionalna vaterpolo liga – 11. kolo. Suci: Dragan Štampalija (Šibenik), Robert Tiozzo (Split).

HAVK Mladost: Jurlina (10 obrana), Miškić, Radu, Miloš (2), Biljaka (1), Ćuk, Bajić, Bukić (2), Lazić, Bowen, Dašić, Kunac (2), Harkov (2), Vrlić (1). Trener: Zoran Bajić.

Jug Adriatic osiguranje: Popadić (7 obrana), Macan, Fatović (2), Lončar (1), Kržić, Garcia (1), Stahor, Merkulov (2), Papanastasiou, Žuvela (1), Benić (1), Lozina (1), Obradović (1), Jarak, Tomasović. Trener: Vjeko Kobeščak.

Igrač više: HAVK Mladost 13/5; Jug AO 7/2. Peterci: HAVK Mladost -; Jug AO 1/1