Strani nogometšesnaestina finala

Velika senzacija u francuskom Kupu, četvrtoligaš izbacio Marseille

8. ožujka 2021. - 07:28

Nogometaši četvrtoligaša Canet Roussillona priredili su senzaciju pobijedivši Marseille sa 2-1 u susretu 16-ine finala francuskog nogometnog Kupa.

Canet Roussillon se trenutačno nalazi na 12. mjestu jedne od četiri skupine četvrte lige i plasman u osminu finala je najveći uspjeh ovog kluba u francuskom Kupu.

Domaćin je poveo u 21. minuti golom Jeremyja Posteraroa, a u 38. minuti je izjednačio Arkadiusz Milik. Očekivalo se kako će OM u nastavku ubaciti u brzinu više i ostvariti pobjedu. No, srčani domaćini su golom Yohana Baia u 71. minuti poveli 2-1 i potom obranili prednost za veliku senzaciju.

Za Marseille je do 85. minute igraio hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car.

Za razliku od OM-a, Lille nije dozvolio nikakvo iznenađenje i na gostovanju je pobijedio četvrtoliga...

18. travanj 2024 00:33