Strani nogometbundesliga

Köln još uvijek bez pobjede u prvenstvu, Mainz slavio u gostima kod Freiburga zahvaljujući ‘hat-tricku‘ Mateta

22. studenog 2020. - 20:30

Nogometaši Koelna još uvijek su bez pobjede u Bundesligi nakon što su u posljednjem susretu 8. kola na domaćem terenu izgubili od Union Berlina sa 1-2.

Nigerijski napadač Taiwo Awoniyi u 27. minuti donosi vodstvo gostima, a Koeln je izjednačio pogotkom Tunižanina Ellyesa Skhirija u 36. minuti.

Pobjedu Union Berlinu, koji je skočio na peto mjesto, donio je Max Kruse u 72. minuti nakon penala. Njegov udarac s bijele točke obranio je vratar domaćina, ali lopta se je odbila do Krusea, koji je iz drugog pokušaja ipak zatresao mrežu.

Freiburg je u nedjelju na domaćem terenu izgubio od Mainza sa 1-3, a trostruki strijelac za prvu pobjedu Mainza bio je francuski napadač Jean-Philippe Mateta (2, 34, 40), dok je utješni pogodak za Freiburg zabio Nils Petersen (63).