Strani nogometpremiership

Fantastičan derbi na Anfieldu: domaćini zasluženo stigli do pobjede i nastavljaju dalje s maksimalnim učinkom

28. rujna 2020. - 23:44

U derbiju 3. kola Premier lige Liverpool je u ponedjeljak na Anfieldu svladao Arsenal sa 3-1, te se je pridružio klubovima s maksimalnim učinkom na startu nove sezone.

"Topnici" su poveli zahvaljujući poklonu domaćeg braniča Andrewa Robertsona, kojeg je u 25. minuti u pogodak pretvorio Alexandre Lacazette. No, ubrzo je uslijedio preokret. Salah se probio uz korner liniju i pucao, a odbijenu loptu Sadio Mané u 28. minuti posprema u mrežu. Šest minuta kasnije Andrew Robertson se iskupio za pogrešku koja je gostima donijela vodstvo. Trent Alexander-Arnold je ubacio na drugu vratnicu, a Robertson pogađa za 2-1.

Liverpool je pobjedu potvrdio u 88. minuti. Portugalac Diogo Jota je u svom debiju za "redse", nakon osam minuta na terenu, zatresao mrežu za konačnih 3-1.