Rukometdupla kruna

PPD Zagreb po 27. put osvojio Kup Hrvatske: za konačan ishod utakmice odlučujućom se pokazala dionica sredinom drugog poluvremena

20. lipnja 2021. - 18:58

Rukometaši PPD Zagreba po 27. put su postali pobjednici hrvatskog Kupa nakon što su u finalnom dvoboju u Poreču pobijedili našički Nexe s 26-21 (15-14).

'Zagrebaše' su do pobjede predvodili Luka Mrakovčić i Aleks Vlah sa po sedam pogodaka svaki te David Mandić sa šest. Vratar Todor Jandrić je obranio deset napada.

Halil Jaganjac je s četiri pogotka bio najbolji strijelac Nexea, a po tri gola postigli su Ivan Vida i Mario Tomić. Vratar Moreno Car je imao 14 obrana.

U rezultatski izjednačenom prvom poluvremenu, hrvatski prvaci su prvu osjetniju prednost od tri pogotka stvorili u 25. minuti (14-11), ali se Nexe vratio s tri uzastopna pogotka. Luka Mrakovčić je iz sedmerca postigao pogodak za minimalnu prednost PPD Zagreba na poluvremenu (15-14).