OstaloPlivanje

Već prvog dana žetva medalja: Šibenčani se tri puta penjali na najviše postolje

Piše šibenski.hr
30. srpnja 2019. - 13:30

U tijeku je Prvenstvo Hrvatske u plivanju za mlađe dobne skupine. Na natjecanju nastupa 310 najboljih plivačica i plivača iz Hrvatske u kategorijama mlađih seniora, juniora i mlađih juniora. Za Plivački klub Šibenik plivaju Marta Leković, Bruna Lokas, Emma Curavić, Marija Kardum, Anamarija Vukičević, Robert Vukičević i Toni Slavica.

Već prvi dan bio je uspješan za plivače Šibenika. Naime, novi juniorski prvak Hrvatske postala je mješovita juniorska štafeta u disciplini 4x100 metara mješovito. Rezultat 4:09.94 plivali su Marija Kardum, Toni Slavica, Robert Vukičević i Emma Curavić.

U disciplini 200 metara slobodno Robert Vukičević je s rezultatom 1:52,87 postao novi mlađe seniorski i juniorski prvak Hrvatske.

Marija Kardum je također postala nova mlađe seniorska i juniorska prvakinja Hrvatske u disciplini 200 metara mješovito s rezultatom 2:23,63.

U istoj disciplini u finalima nastupile su još Bruna Lokas i Anamarija Vukičević.

16. travanj 2024 20:28