OstaloKarting

Franko Škugor (12) u Novom Marofu osvojio treće mjesto u generalnom plasmanu za Prvenstvo Hrvatske

17. travnja 2018. - 13:54

Utrkom u Novom Marofu započela je sezona u karting sportu. U organizaciji kluba iz Virovitice održana je 1. Utrka Nacionalnog prvenstva RH u karting sportu pod ingerencijom HAKS-a.

Za utrku je bilo prijavljeno 106 vozačica i vozača u devet raspisanih klasa. Utrka se bodovala za prvenstvo Centralno europske zone, Nacionalno prvenstvo RH, Slovensko državno prvenstvo, Šampionat Srbije Sportstil Cup Rotax Max Challenge i Prvenstvo regije Sjever.

Karting klub "Dubrava-Šibenik" sudjelovao je sa svojim 12-godišnjim vozačem Frankom Škugorom u veoma jakoj klasi 4 Rotax Max Junior.

Poslije dvije odvožene utrke 12-godišnji Šibenčanin Franko Škugor u generalnom plasmanu za Nacionalno prvenstvo RH zauzeo je treće mjesto u klasi Rotax Max Junior.

Također je osvojio u generalnom poretku iste klase osmo mjesto u sustavu CEZ i SPORTSTIL CUP ROTAX MAX CHALLENGE.

- Sezonu utrka smo započeli vrijednim osvajanjem bodova u poretku vozača također i klubova- kazao je Hrvoje Škugor, Frankov otac i trener.

26. travanj 2024 04:51