Ostaloplivanje

Kadet 'Šibenika' Toni Slavica osvojio pet zlatnih medalja na prvenstvu Dalmacije

30. siječnja 2018. - 14:19

Proteklog vikenda održano je Regionalno prvenstvo Hrvatske za kadete i mlađe kadete. Natjecanje je održano u Korčuli u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i Korčulanskog plivačkog kluba.

U konkurenciji 268 plivača iz 10 dalmatinskih klubova, nastupilo je i 15 plivačica i plivača Plivačkog kluba "Šibenik".
U tri dijela natjecanja, plivači "Šibenika" osvojili su ukupno 23 medalje, od toga dvije u štafetnim utrkama. U kadetskoj konkurenciji osvojeno je devet medalja, šest zlatnih i tri brončane. Najuspješniji kadeti PK "Šibenik" bili su Anamarija Vukičević i Toni Slavica.

U mlađoj kadetskoj konkurenciji, Luka Popović, Josip Kostelac i Šimun Srzić osvojili su ukupno 14 medalja: tri zlatne, šest srebrnih i pet brončanih. U štafetnim utrkama, muška mlađa kadetska štafeta, u sastavu: Josip Kostelac, Luka Popović, Šimun Srzić, Stipe Bilić, osvojila je srebro u disciplini 4x50 mješovito i broncu u disciplini 4x100 slobodno.

U konkurenciji kadeta, Anamarija Vukičević osvojila je prvo mjesto na 200 prsno i drugo mjesto na 100 prsno i 400 mješovito. Toni Slavica uzeo je čak pet zlatnih medalja, i to na 200 mješovito, 400 mješovito, 400 slobodno, 800 slobodno i 200 leptir. Srebro je Slavica zaslužio u disciplini 100 leptir.

Kod mlađih kadeta, Luka Popović je bio drugi na 100 prsno i 200 mješovito, te treći na 200 leptir, 100 leptir i 100 mješovito. Josip Kostelac bio je treći na 50 leđno. Šimun Srzić osvojio je tri prva mjesta na 200 leptir, 100 leptir i 50 leptir. Srzić je bio srebrni na 400 slobodno, 100 slobodno i 50 slobodno.

24. travanj 2024 19:13