Šibenčani iz četvrtog pokušaja izbrisali "nule" i slavili u Karlovcu

Piše Borislav JURAS
ANTE BARANIĆ/HANZA MEDIA
5. prosinca 2016. - 20:45

Odbojkaši Šibenika 91 su iz četvrtoga pokušaja uspjeli izbrisati dvije ovosezonske "nule“ u Superligi, elitnom razredu hrvatske prve lige. Ostvarili su to maksimalnom pobjedom u Karlovcu. Nadmašili su domaćine s 3:0 (25:12, 26:24, 25:20). U ovome dvoboju, samo je jedan set bio "problematičan“, i to onaj drugi, u kojem su stalno lovili suparničku prednost. Imali su Karlovčani vodstvo 12:6, u završnici i dvije set-lopte (24:22), ali nisu iskoristili svoje prilike, pa ih je momčad trenera Paskvala Skelina ostavila na dnu poretka...
Za Šibenik 91 su nastupili: Grubišić, Dell'Orco, Colić, Mišura, Zeljković, S. Čogelja, Kunčić, M. Pavešković, Bunardžija i Burazer.
Ovim bodovima, nakon tri startna poraza, odbojkaši Šibenika su skočili na šesto mjesto poretka. Mogu li još prema sredini, otkrit će utakmica 5. kola, odnosno gostovanje Rijeke na Baldekinu (nedjelja, početak u 19 sati).