NogometNogomet

Šibenik nastavio pobjednički niz: Lideru nije naudio ni 'fenjeraš' iz zagrebačkog kvarta

2. studenog 2019. - 17:03

Nogometaši Šibenika nastavili su svoj pobjednički niz koji traje od 14. rujna i poraza od Orijenta u Krimeji. U međuvremenu momčad trenera Krunoslava Rendulića upisala je 10 pobjeda što u prvenstvu, što u Kupu. 'Narančastima' nije naudio ni 'fenjeraš' Kustošija, koji nakon 12 kola zaostaju 25 bodova za liderom.

U prvom poluvremenu za gol Kustošije najopasnija je bila kombinacija Juričić- Rak. No, njihovi udarci završavali su pored vrata. Inače, 'narančasti' su u prvih 45 minuta bili prilično neprecizni, pa je vratar Kustošije Picak jedinu ozbiljniju intervenciju imao na udarac Bulata. Domaćini su u 19. minuti tražili kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom jednog od obrambenih igrača Kustošije, no sudac Klaić je umjesto na bijelu točku pokazao na korner.

S druge strane, šibenskog čuvara mreže Labrovića nekoliko je puta zaposlio neugodni Deak.

Međutim, odmah po izlasku iz svlačionice trese se mreža gostiju. Oštro je ubacio Rak, kratko je odbio Picak, a Kukec zakucao u nebranjenu mrežu.

Zicer je u 64. minuti imao Rak. Loptu mu je kao na pladnju servirao Prince, no iskusni napadač Šibenika promašio je cilj iz sjajne pozicije.

Da se domaći navijači ne tresu do kraja pobrinuo se najbolji strijelac Šibenika Luka Juričić koji je glavom pospremio u mrežu centaršut Raka iz kornera.

Malo je falilo da se i treća lopta zakoprca u mreži Picaka, ali je šut Ćurića završio na vratnici.

U idućem kolu, u nedjelju 10. studenoga, Šibenik gostuje u Zmijavcima kod Croatie. U toj utakmici, trener Rendulić neće moći računati na pouzdanog stopera Pandžu koji je dobio treći žuti karton.

Šibenik- Kustošija 2:0 (0:0)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 200. Sudac: Lukša Klaić (Konavle) – 6. Strijelci: 1:0 Kukec (48.), 2:0 Juričić (77.). Najbolji igrač: Boris Pandža (Šibenik).

Šibenik: Labrović (6,5), Pajić (6,5), Vukorepa (7), Pandža (7,5), Musa (5,5) (od 62. K. Bilić -), Ćurić (6), Bulat (7), Rak (6,5), Kukec (7) (od 84. Laća -), Prince (6,5), Juričić (6,5) (od 78. Antunović -).

Kustošija: Picak (5,5), Šušković Jakopac (5,5), Vukadin (5,5), Šimunić (5,5), Ljubanović (6), Štimac (5), Jugović (6), Ivanković (5) (od 61. Ntcamda), Deak (6) (od 85. B. Bilić -), Šlogar (5), Đaković (5) (od 53. Jurčec 5).

25. travanj 2024 21:45