NogometNogomet

Važna tri boda u završnici: Antunović i Labrović ostavili Šibenik u igri za 1.HNL

11. svibnja 2019. - 21:21

Nogometaši Šibenika ostali su igri za ulazak u 1. HNL. Kako se i očekivalo, o izravnom putniku u viši rang, odlučivat izravni sraz Varaždina i 'narančastih' koji je na rasporedu u idućem kolu. Šibenčane su kontra Kustošije dva junaka ostavila 'na životu'. Prvi je, često osporavani, napadač Ivan Antunović, koji se odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju i zabio pobjedonosni gol na izdisaju utakmice kada su mnogi mislili da su potonule šibenske lađe.

Drugi je nadareni vratar Nediljko Labrović, koji je s nekoliko sjajnih obrana tijekom utakmice spriječio da gosti ne šokiraju Šubićevac.

A da će Šibenčani vrlo teško do neophodna tri boda, bilo je jasno već na početku utakmice. Dvije dobre prigode gosti su imali kod rezultata 0:0, no treća im je ipak bila sreća. U 19. minuti su poveli nakon što je Australac Cimenti iz blizine pospremio loptu u mrežu Labrovića, koji je kratko odbio udarac Deaka. No, domaći su uspjeli poravnati nakon samo pet minuta igre. Sjajnu solo akciju odigrao je Bulat i servirao loptu kao na pladnju Princeu, koji je matirao Radelić Žarkova.

U drugom poluvremenu se očekivao 'uragan' Šibenika prema golu Kustošije. Međutim, rijetko su prijetili domaćini. Vrijedi izdvojiti samo 'zicer' Antunovića u 69. minuti, koji je završio iznad grede. Srećom po domaće, Slavonac Antunović je spremio loptu na pravo mjesto dvadesetak minuta kasnije.

Šibenik- Kustošija 2:1 (1:1)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 400. Sudac: Josip Dugandžić (Komin) -6,5. Strijelci: 0:1 Cimenti (19.), 1:1 Prince (24.), 2:1 Antunović (88.).Najbolji igrač: Nediljko Labrović (Šibenik).

Šibenik: Labrović (7,5), Pecolaj (6) (od 61. Kukec 6,5), Vukorepa (6) (od 81. Blaić -), Pandža (7), Musa (6,5), Roca (6,5), Bulat (7), Maleš (6) (od 66. Antunović 7,5), Celić (6,5), Prince (7), Kendeš (6,5).

Kustošija: Radelić Žarkov (6), Kulenović (5,5), Šušković Jakopac (5,5), Šimunić (5,5), Pavković (6), Kovačić (5,5), Ntchamda (6), Sabolović (-) (od 27. Vragolović 6), Jurčec (5,5) (od 58. Al Tharwan 5,5), Deak (5,5) (od 78. Darojković -), Cimenti (6,5).

18. travanj 2024 12:48