Nogomet Treća sreća: Šibenčani u triler utakmici s tri gola u 14 minuta došli do prve ovosezonske pobjede na Šubićevcu

Nogomet

Treća je bila sreća za Šibenik. Ili, poslije dva remija na Šubićevcu napokon su "narančasti" zabilježili prvu pobjedu. Doduše, bilo je to u šibenskom ovosezonskom triler stilu- s puno uzbuđenja i preokreta.

Poveli su gosti poslije zaista lijepe akcije, koja je bila kao iz nogometnih udžbenika. Gosti su točnim dodavanjima izigrali gotovo cijelu momčad Šibenika. Na kraju je Čeko ubacio s lijeve strane, a Maganić s prve stative prizemnim udarcem smjestio loptu u bliži kut Labrovićevog gola. Mogli su Solinjani povesti i nekoliko minuta ranije, ali čistu kontru i matnu situaciju spasio je veznjak "narančastih" Roca. Gosti su imali prigodu i povećati vodstvo. Kardinalno je pogriješio mladi Bulat, u izglednoj poziciji se našao Barišić, međutim njegov udarac je sjajno obranio Labrović.

Kako je u tom razdobju igrao Šibenik najbolje svjedoči podatak da su prvi udarac uputili tek u 29. minuti. Pljesak domaće publike izmamio je samo Antunović, koji je u 37. minuti pokušao pogoditi atraktivnim volejem, no njegov šut završio je pored vratnice. Tako su domaćini prvo poluvrijeme okončali bez udarca u okvir Jelićevog gola.

Živnuo je Šibenik na početku drugog poluvremena. Zapucao je Marko Bulat, ali je njegov udarac u korner je izbacio Jelić. Preživjeli su Solinjani i dva neugodna ubačaja domaćih s desnog boka. Prvo je Pandža ostao kratak, da bi potom Prince promašio glavom.

Ipak, silan pritisak domaćih urodio je plodom. U 68. minuti poslije četvrtog uzastopnog kornera i glavometa Antunović je ugurao loptu u mrežu Jelića. Konačno, zube su pokazali i Solinjani, točnije Mastelić koji se našao oči u oči s Labrovićem, no šutirao je pored gola.

I onda potpuni preokret. Donio ga je Josip Maleš sjajnim pogotkom ljevicom iz voleja i to nakon što je ne terenu proveo tek oko 120 sekundi. U 82. minuti činilo se kako je konačni udarac Solinu zadao je Kukec. I to je bio lijep pogodak. Asistent je bio Perkovićev joker Maleš, a Kukec je desnicom s ruba kaznenog prostora pogodio malu mrežu. Međutim, Šibenčani ne mogu bez drame ove sezone. Stvari je zakomplicirao iskusni Pandža, koji je jedan ubačaj Solinjana glavom skrenuo u svoju mrežu. Ipak, u tri minute sudačke nadoknade Solinjani nisu ozbiljnije zaprijetili domaćinima.

U idućem kolu, Šibenik na Šubićevcu dočekuje Sesvete. Ta utakmica je na rasporedu u nedjelju, 30. rujna, u 17 sati.

Prije toga, "narančasti" moraju odraditi gostovanje u Kupu u Senju kod Nehaja. Ta utakmica igrat će se u srijedu, 25. rujna u 15,30 sati.

Šibenik- Solin 3:2 (0:1)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 500. Sudac: Marko Linić (Rijeka) - 6. Strijelci: 0:1 Maganić (12.), 1:1 Antunović (68.), 2:1 Maleš (78.), 3:1 Kukec (82.), 3:2 Pandža (90./ag). Najbolji igrač: Josip Maleš (Šibenik).

Šibenik: Labrović (6), Blaić (6) (od 46. Kendeš 6,5), Vukorepa (6,5), Pandža (6), Musa (6,5), Roca (6,5), Bulat (6,5), Kukec (6,5), Antunović (7) (od 81. Okechukwu -), Celić (6,5), Prince (6) (od 76. Maleš 7,5).

Solin: Jelić (5,5), Barada (5,5), Tomić (5), Bauk (5), Čeko (6), Ninčević (5,5), Barišić (5) (od 65. Grubišić -), Zoungrana (5,5), Maganić (6) (od 50. Plazibat 5) , Pavlinović (5) (od 79. Prskalo -), Mastelić (6).