NogometBodovi spasa

Šokantan preokret Šibenika: "Narančasti" gubili do 90. minute, a onda je Davor Kukec s dva majstorska gola donio pobjedu (FOTO)

28. travnja 2018. - 21:31

Šibenik- Hrvatski dragovoljac 2:1 (0:0)
ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 300. Sudac: Lukša Klaić (Konavle) -6,5. Strijelci: 0:1 Topuzović (47.), 1:1 Kukec (90.), 2:1 Kukec (90+3). Najbolji igrač: Davor Kukec (Šibenik).
Šibenik: Žitnjak (6), Pecolaj (6,5), Vukorepa (6,5), Šare (6), Musa (5,5) (od 88. Fuštin -), Roca (6), Bulat (6), Kukec (7,5), Španja (5,5) (od 64. Celić 6), Maleš (6), Banić (6) (od 71. Prince -).
Hrvatski dragovoljac: Šolčić (6), Meglaj (5,5), Bagarić (6), Bukvić (5,5), Čavić (-) (od 42. Hanžek 5,5), Pamić (5,5), Eller (5,5), Bilić (5,5), Jajčinović (5,5), Topuzović (6) (od 80. Sunagić -), Majstorović (6).

Simpatičan je bio početak utakmice. Domaća publika je gostujućeg trenera Igora Pamića dočekala pljeskom, ali i klasičnim šibenskim crnim humorom: "Paminjo, kolko si manija danas?", odjeknulo je pitanje s tribina s jasnom aluzijom na hranu i Pamićevu kilažu. "Div iz Žminja" nije se naljutio, nego je otpozdravio šibenskim gledateljima.

Međutim, nimalo simpatičan je bio kraj utakmice za Igora Pamića. Jer, njegovi "dragovoljci" su do zadnje minute u rukama imali tri boda silno važna u borbi za spas, da bi na kraju ostali bez svega. Naime, šibenski "internacionalac" Davor Kukec s dva pogotka u "zoni Cesarini" rastužio je Pamića, a razveselio navijače Šibenika koji su većim dijelom utakmice bili razočarani igrom svojih miljenika. I to s punom pravom, jer Perkovićeva momčad mahom je djelovala bezidejno.
Gosti su poveli na početku drugog poluvremena. Majstorović je ispremiješao obranu Šibenika, ubacio u sredinu do Topuzovića koji bilijarski od vratnice pogađa mrežu Žitnjaka.

I onda je Kukec u 90. minuti najprije izjednačio iz okreta na ubačaj Celića, da bi duboko u sudačkoj nadoknadi isti igrač trobod Šibeniku donio jako lijepim golom s 20-ak metara pogodivši Šolčićeve rašlje.

Ovom pobjedom Šibenik je najvjerojatnije osigurao opstanak u 2.HNL četiri kola prije kraja prvenstva.

U idućem kolu, Šibenik gostuje u Dugopolju. Ta utakmica igra se u subotu 5. svibnja.

18. travanj 2024 17:32