NogometLakše se diše

Prva proljetna pobjeda: Šibenčani odigrali najbolje poluvrijeme u sezoni i skinuli golemi teret s leđa

3. travnja 2018. - 20:54

Na Šubićevcu se konačno lakše diše. Razlog tome je prva proljetna pobjeda "narančastih" nakon svega dva osvojena boda od mogućih 15 u dosadašnjih pet kola. Šibenčani su odigrali vjerojatno najbolje poluvrijeme sezone u trenutku kada im je dogorjelo do noktiju.

Za domaće je utakmica s Lučkim bila ona koja se morala dobiti ako se željelo izbjeći borbu za goli opstanak. I momčad Borimira Perkovića skinuli su golemi teret s leđa već u ranoj fazi utakmice.

Bravu momaka s naplatnih kućica otvorio je iskusni Mehmed Alispahić golom iz slobodnog udarca s nekih 22-23 metra. Samo dvije minute kasnije lijepa akcija "narančastih" za podebljanje vodstva. Asistent je bio Ganac Prince, a poentirao je Josip Maleš. Začetnik i trećeg gola bio je brzonogi napadač iz Gane. Prince je servirao povratnu loptu Davoru Kukecu, koji pogađa mrežu Koprića.

Osim tri postignuta gola, Šibenik je u prvom poluvremenu stvorio još niz dobrih situacija od kojih izdvajamo vratnicu Maleša. U nastavku su domaći malo digli nogu s papučice gasa, iako su od 55. minute imali igrača više. Najbolju prigodu imao je Kukec u sudačkoj nadoknadi, no njegov udarac glavom završio je na okviru gola.

U idućem kolu, Šibenik gostuje u Varaždinu. Ta utakmica se igra u subotu, 7. travnja u 16,30 sati.

Šibenik- Lučko 3:0 (3:0)
ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 200. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić)- 7. Strijelci: 1:0 Alispahić (14.), 2:0 Maleš (16.), 3:0 Kukec (35.). Crveni karton: Marinić (Lučko) u 55. minuti, drugi žuti. Najbolji igrač: Mehmed Alispahić (Šibenik).
Šibenik: Žitnjak (-), Pecolaj (7,5), Vukorepa (7,5), Šare (7), Musa (6,5), Roca (7,5), Bulat (7), Kukec (8), Alispahić (8) (od 79. Banić -), Maleš (8) (od 62. Brekalo -), Prince (8) (od 71. Okechukwu -).
Lučko: Koprić (5), Oršolić (5), Kunštić (5), Lončar (5), Travaglia (5), Marinić (5), Matoš (5), Ikić (5,5) (od 71. Bencetić -), Belak (5) (od 57. Vajdovčić 5), Tolić (5) (od 89. D. Pešić -), Petrović (5,5).

27. travanj 2024 07:03