NogometPobjeda im samo san

"Narančasti" pognute glave iz maksimirske šume: Nisu znali zabiti niti nakon što je Dinamov vratar dobio crveni karton (FOTO)

24. ožujka 2018. - 18:43

Šibenik nije uspio srušiti ružnu tradiciju na gostovanjima kod Dinama. Naime, "narančasti" otkako je HNL-a nikada nisu uspjeli pobijediti "modre" u Zagrebu, bez obzira radi li se o prvoj ili drugoj momčadi. Još tužniji od pogleda u prošlost je aktualni trenutak drugoligaša sa Šubićevca. Jer, momčad trenera Borimira Perkovića još ne zna za slavlje u proljetnom dijelu prvenstva. Stoga je umjesto najavljivane borbe za titulu prvaka puno bliže borbi za ostanak.

Dinamo je poveo iz prve akcije. Gosti su loše postavili ofsajd zamku, pa je Miklić sam izbio pred vratara Žitnjaka. Čuvar mreže Šibenika obranio je njegov udarac, no odbijanac je u przanu mrežu pospremio Ćuže. Većinu ostatka utakmice, "narančasti" su bolje stajali na terenu i imali više prigoda.

Ali, po tko zna koji put su pokazali staru boljku- neefikasnost. Šibenčani nisu znali kapitalizirati niti prednost igrača više koju su imali skoro cijelo drugo poluvrijeme. Naime, u 55. minuti crveni karton je dobio Dinamov vratar Horkaš koji je u čistoj gol šansi zaustavio Princea igrajući rukom izvan kaznenog prostora.

U samoj završnici Šibenik je krenuo na sve ili ništa. No, umjesto izjednačenja duboko u sudačkoj nadoknadi primili su i drugi gol.

U idućem kolu, Šibenik gostuje na Poljudu kod Hajduka 2. Ta utakmica je na rasporedu u srijedu, 28. ožujka u 16,30 sati.

Dinamo 2- Šibenik 2:0 (1:0)
ZAGREB- Pomoćno igralište stadiona u Maksimiru. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ćuže (2.), 2:0 Plantak (90+6). Crveni karton: Horkaš (Dinamo 2) u 55. minuti. Najbolji igrač: Mario Ćuže (Dinamo 2).
Dinamo 2: Horkaš, Perković, Morris, Gabriel, Čabraja, Muhar, Plantak, Ćuže, Đurasek (od 90. Gogić), Božić (od 56. Juric), Miklić.
Šibenik: Žitnjak, Pecolaj, Vukorepa, Šare (od 66. Španja), Musa (od 90. Celić), Roca, Bulat, Kukec, Alispahić (od 85. Banić), Okechukwu, Prince.

18. travanj 2024 05:21