NogometPrvi bodovi Šibenika

Pobjeda "narančastih" u derbiju začelja: Kapetan Josip Maleš predao "fenjer" u ruke Kustošiji (FOTO)

9. rujna 2017. - 19:33

Kustošija – Šibenik 0:1 (0:0)
ZAGREB- Igralište Kustošije. Gledatelja 200. Sudac: Andrej Burilo (Osijek) -7. Strijelac: 0:1 Maleš (54). Najbolji igrač: Josip Maleš (Šibenik).
Kustošija: Berković (6,5), Pavliš (6), Pantalon (5,5), Radovac (5,5), Pavković (5,5), Šimunić (5,5) (od 71. Šušković -), Vragolović (5,5), Hanžek (6), Posavec (5,5) (od 83. Martinko -), Mihić (5,5) (od 66. Soldo -), Al- Tharwan (5,5).
Šibenik: Žitnjak (6,5), Pecolaj (6,5), Vukorepa (7), Šare (7), Musa (6,5) Roca (6), Celić (6) (od 73. I. Stanić -), Maleš (7,5) (od 89. Fuštin -), Pongračić (6) (od 58. Brito 6), Okechukwu (6,5), Brekalo (6).

Evo napokon i prve pobjede Šibenika u novoj sezoni. "Trobod" je na šibenski konto stigao u vrlo važnom trenutku, u derbiju začelja s novim drugoligašem Kustošijom, koja je uoči natjecanja programirana kao autsajder. Trener "narančastih" Borimir Perković potvrdio je svoju ofenzivnu filozofiju i na skromno igralište u zapadnom dijelu Zagreba rasporedio praktički sav raspoloživi napadački arsenal. Praznih pušaka bili su gosti dobrih pola sata, da bi onda pred kraj prvog poluvremena stvorili i zapucali niz dobrih prigoda. Pesimisti su odmah pomislili kako će se ponoviti scenarij iz utakmice s Hajdukom II kada su Šibenčani promašivali,a Splićani zabijali. Srećom, tako nije mislio kapetan Josip Maleš. On se u 54. minuti, poslije kornera Pongračića i spuštene lopte Šare lijepo snašao i iz blizine svladao raspoloženog vratara domaćih Berkovića. Do posljednjeg zvižduka dobrog suca Burila Šibenčani su znalački sačuvali dragocjeno vodstvo.

26. travanj 2024 10:52