NogometU Gorici se ponovio Imotski

Još jedan šokantan poraz Šibenika- vodili 2:0, izgubili 3:2

3. ožujka 2017. - 18:38

U novoj polusezoni nogometaši Šibenika nisu promijenili loše navike. Još jednom su "narančasti" servirali neugodan šok svojim navijačima. U prvoj utakmici proljetnog dijela prvenstva poraženi su u Gorici od istoimenog domaćina 3:2 (1:2). I vjerojatno nitko Šibenčanima ne bi toliko prigovarao da nisu izgubili na gotovo nevjerojatan način. Pred kraj prvog poluvremena vodili su 2:0 golovima Vukorepe iz kaznenog udarca i Collinsa. I onda su sve uspjeli prosuti. Do odmora je Tatar smanjio iz kaznenog udarca. Isti igrač izjednačio je u 73. minuti, da bi potpuni kolaps Šibenčani doživjeli u petoj minuti sudačke nadoknade kada je mrežu Slavice zatresao Sedlaček.

Tako se Šibeniku u posljednja tri gostovanja događa nevjerojatan scenarij da u posljednjim trenucima prima golove i gubi bodove. U Lučkom je vodio 1:0 i izgubio 2:1. U Imotskom je bilo isto 2:0 za Šibenik, da bi domaćini na kraju slavili 3:2. Mislili smo da su to bile jesenske boljke. No, ista priča ponovila se i u prvom proljetnom kolu u Gorici. Dakle, puno pitanja je pred trenerom Stipom Balajićem koji očito mora naučiti svoje igrače kako zadržati vodstvo. U suprotnom, Šibenčane bi mogla čekati grčevita borba za opstanak u 2.HNL.

GORICA – ŠIBENIK 3:2 (1:2)
Velika Gorica- Gradski stadion. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci). Strijelci: 0:1 Vukorepa (19/11 m), 0:2 Collins (41), 1:2 Tatar (43/11m), 2:2 Tatar (73), 3:2 Sedlaček (90+5). Crveni karton: Rodin (Šibenik), 86. minuta. Najbolji igrač: Benjamin Tatar (Gorica).
Gorica: Kahlina, Husinec (od 90.Sedlaček), Matošević, Muhar (od 74. Smoljo), Španja, Sumić, Prskalo (od 59. Maloku), Matoš, Tatar, Serdarušić, Babok.
Šibenik: H. Slavica, Bartulović, Vukorepa, Rodin, Musa, Diyoke, Roca (od 77. G.Živković), Maleš (od 87. Bandalo), Brito, Collins, M. Slavica (od 73. A.Živković).

20. travanj 2024 15:14