Žuti se revanširali Šibenki za poraz na Baldekinu

Piše Vedran Babić
19. siječnja 2021. - 21:05
Bozidar Vukičević/Cropix

Košarkaši Splita revanširali su se Šibenki za poraz na Baldekinu u kojem su primili čak 111 koševa. Vidi se po rezultatu da su to učinili gotovo identičnom mjerom, ostali su kratki za jednu tricu.

Očekivala se izjednačenija utakmica, no Split je na Gripama bez ozlijeđenog Ukića i bolesnog Perkovića rano usmjerio utakmicu u svom pravcu, prelomio je u trećoj četvrtini i u posljednjoj digao razliku na maksimalnih plus 31. „Žuti” su sada na omjeru 13-4, a Šibenka na 7-9.

Prvi ključni trenuci dogodili su se u drugoj četvrtini kada je Split nizom trica došao do serije 15:4 i vodstva 39:25. Pleadin je vratio goste na minus osam (53:45), no u posljednjih pet minuta treće četvrtine Split je ubacio u par brzina više. Bio je razigran, rastrčan i atraktivan, a Šibenka se dosta mučila u organizaciji igre jer je Freeman imao četiri osobne. Zakucavanjem Vrankovića domaćin je u posljednji dio igre ušao s velikih 22 razlike (72:50).

Preostalih deset minuta igre pretvorilo se u reviju s ukupno preko 60 postignutih poena. Jedini raspoloženi pojedinac kod „narančastih” Miković zabio je pola od svojih 30 koševa u tom dijelu igre, a kod domaćih je Čampara trpao tricu za tricom. Završio je na učinku 5/6.

Impresionirali su i mladi Perasović i Gizdavčić. Perasović je ubacio 11 koševa (tri zakucavanja) uz sedam asistencija, pet skokova, dvije ukradene lopte i dvije blokade, dok je Gizdavčić bljesnuo pogodivši tri trice u drugoj četvrtini. Marčinković je bio poslovično dobar (13 koševa, 6 asista i 5 skokova), a vrijedi izdvojiti i deset skokova Marića te osam asistencija Mesičeka.

- Perasović i Gizdavčić bili su jako dobri, nametnuli su se. Mi nismo nikakva socijalna ustanova, mladi igrači moraju zaslužiti minute jer će samo tako naučiti što znači biti profesionalni sportaš. Oni treniraju vrijedno i čekaju šansu. Treba im nekad i sreće kao sada Gizdavčiću jer nije bilo Ukića i Perkovića – komentirao je trener „žutih” Ivica Skelin čiju momčad ove nedjelje na Gripama čeka dvoboj u ABA Ligi s Cedevitom Olimpijom.

Njegov kolega na klupi Šibenke Dženan Rahimić priznao je:

- Ovo je prvi put da smo se baš osjećali nemoćno. U sitnim smo problemima, ali ne bih se na to vadio. Iduća utakmica s Osijekom nama je puno važnija.

SPLIT – ŠIBENKA 108:77 (17:16, 31:19, 24:15, 36:27)