Košarkaoi u tokiju

Slovenija na krilima sjajnog Dončića svladala svjetskog prvaka Španjolsku i ostala stopostotna

1. kolovoza 2021. - 12:44

U posljednjoj utakmici grupne faze natjecanja olimpijskog turnira košarkaša reprezentacija Slovenije je svladala Španjolsku s 95-87 i tako s maksimalnim učinkom završila natjecanje u skupini C u kojoj je u nedjelju Argentina svladala Japan s 97-77 i tako izborila mjesto u četvrtfinalu.

Iako konačan rezultat to ne pokazuje, Slovenci su pobjedu osigurali u napetoj završnici, jer su momčadi u zadnju minutu ušle gotovo izjednačene, s vodstvom slovenskih košarkaša 88-87. Španjolci su do kraja dvoboja sve promašili, a pobjedu Sloveniji osigurali su Klemen Prepelič i Zoran Dragić s četiri pogođena slobodna bacanja, dok je Edo Murić još pogodio i tricu za konačnih 95-87.

Iako je već u prvoj četvrtini zaradio treću osobnu pogrešku i ubacio samo 12 koševa, ponovno je najbolji ...

15. travanj 2024 12:38