KošarkaKošarka

'Narančasti' izgubili dalmatinski derbi: Zadrani osigurali pobjedu tek u završnici utakmice

11. studenog 2019. - 23:07

Niti smjena trenera nije pomogla Šibenki da se vrati na pobjedničku stazu. Međutim, 'narančastima' utjeha u porazu može biti činjenica da su kontra Zadra izgledali puno bolje nego prije desetak dana s Cibonom. Uspjeli su domaćini dalmatinski derbi dovući do dramatične završnice, ali u odlučujućim trenucima više koncentracije i individualne kvalitete imali su Zadrani.

Šibenka je vodila većim dijelom prvog poluvremena i u egalu bila sve do konca treće četvrtine, kada su gosti prvi put otišli na dvoznamenkastu prednost (69:59). U tim trenucima se činilo da Zadrani čvrsto drže ključeve pobjede u svojim rukama, ali 'narančasti' su unatoč suženoj rotaciji smogli snage za povratak u utakmicu.

Kod zaostatka (70:72) imali su napad za izjednačenje, ili čak i vodstvo. Međutim, prodali su loptu, a u rekontri je Domagoj Vuković zabio tricu. Inače, ljevoruki košarkaš iz Krila bio je mirne ruke i u penal završnici te se uz Allena i Ivanova prometnuo u junaka zadarske pobjede.

Šibenka- Zadar 74:81 (24:21, 14:22, 21:26, 15:12)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 1000. Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Krunoslav Peić (Slavonski Brod), Leo Roglić (Split).

Šibenka: Cobb (4), Mileković (9), Šarić (15), Vuko (11), Bašić (2), Z. Ivišić, T. Ivišić (2), Dašić (16), Nakić (12), Pleadin, Vlaić, Vladović (3).

Zadar: Uljarević (6), Allen (17), Ivanov (15), Siriščević, Palokaj, Vuković (9), Junaković (5), Fundić (12), Planinić, Keller (5), Gilbert (12).

27. travanj 2024 04:07