KošarkaJOLLY "NESTAO" U DRUGOJ ČETVRTINI

Već na poluvremenu izvjesili bijelu zastavu na Višnjiku

ZADAR – JOLLY JBS 84:72 (21:22, 30:10, 20:6, 13:34)
Gledatelja 1755.
Suci: Jovović i Jurković (Zagreb), Perlić (Velika Gorica)

ZADAR: Franke (7), Bašić (10), Vladović (6), Vraneš, Krajina (12), Georgiev (7), Špaleta, Brzoja (2), Marinković (8), Barać (4), Ramljak (6), Kovačević (22)
JOLLY JBS: Scott (7), Penn (3), Klepo, Došen (6), Markulin (2), Marić, Bilinovac (9), Papac (13), Perković, Novačić (19), Brkić (13), Špralja

Košarkaši Jolly JBS-a „postojali“ su na parketu Višnjika samo u prvoj i posljednjoj četvrtini. Možda bi to i bilo dovoljno za nešto bolji rezultat, da u drugoj i trećoj dionici susreta sa Zadrom nisu postigli ukupno 16 koševa! Suparnici su im u tom razdoblju "ukrcali" 50. Previše, da bi i razmišljali o pobjedi.

Domaćin je u jednom trenutku stigao do, za Šibenčane, vrlo ružne prednosti od „plus“ 37 (71:34), i prestigao „minus“ 30 iz prve utakmice na Baldekinu. No, tada su pustili „gas“, vjerojatno čuvajući "gorivo" za skori ABA-ligaški dvoboj sa Cibonom, pa je Jolly susret zaključio s puno „ugodnijim“ porazom.

Momčadi Ivana Velića najviše su glavobolja zadali Slovenac Maj Kovačević, koji je u pobjedu ugradio čak 6 trica, te nekadašnji igrač GKK Šibenik Kristijan Krajina. Zanimljivo, jedan od ključnih Zadrovih igrača, Jakov Vladović, u igri je proveo tek sedam minuta. Na drugoj strani nije bilo igrača, koji bi momčadi Aramisa Naglića mogao pružati iole ozbiljniji otpor.

Jolly je u Zadru ubilježio treći ligaški poraz, kojim se izjednačio sa Splitom. Za „vratom“ im sada pušu gradski suparnik Šibenik, zagrebačka Cibona i Cedevita.

18. travanj 2024 21:39