Kvarner 2010 – Jolly JBS 76:92 (20:22, 14:25, 23:18, 19:27)
RIJEKA- Dvorana SRC Zamet. Suci: Damir Palavra, Zlatko Galiot i Hrvoje Jurković (svi iz Zagreba).
Kvarner 2010: Barnjak (14), Veljačić (23), Pešut (3), Butorac (6), Vucić (14), Antunović, Kučan, Vujičević (4), Miličević (7), Štimac (5), Kalpić.
Jolly JBS: Scott (16), Klepo, Došen, Markulin (8), Marić (3), Bilinovac (11), Papac (6), Perković, Novačić (28), Brkić (12), Špralja (8).

Košarkaši Jolly JBS-a ove godine redom pobjeđuju momčadi iz donjeg doma, ili sve ono što po rejtingu moraju. Zato i drže vrh tablice sa Splitom. Jedna od takvih pobjeda je i ova protiv Kvarnera. Inače, Šibenčani su u Rijeci vezali treću pobjedu u nizu (Kvarner, Gorica, Škrljevo).

Početkom drugog poluvremena se činilo da će Jolly imati lagan posao budući da su otišli na plus 19 (53:34). Međutim, domaćini se nisu predavali, pa su sredinom posljednje četvrtine ozbiljno priprijetili (66:71). Ali, Jolly nije dopustio da doživi sudbinu svojih sugrađana koji su na Gripama izgubili gotovo dobivenu utakmicu.

Najzaslužniji za mirnu završnicu Jollya bio je raspoloženi Ivan Novačić koji je ubacio 28 koševa uz samo tri promašaja iz igre.

19. travanj 2024 22:20