Širko rastužio "građane" "Narančasti" poput "kauboja" - Šibenčani na Gripama izgubili praktički dobivenu utakmicu

Širko rastužio "građane"

Grdno ste se prevarili ako ste mislili da se neće tako skoro ponoviti utakmica poput one za broncu na Svjetskom prvenstvu u rukometu u kojoj je Hrvatska ispustila vodstvo od osam razlike protiv Slovenije i otišla kući tužna i bez medalje. Jer, sličan šok kao "kauboji" u Bercyu svojim navijačima priredili su i košarkaši GKK Šibenika kontra Splita na Gripama. Momci trenera Vladimira Anzulovića izgubili su praktički dobivenu utakmicu.

"Građani" su tek nešto više od minute prije kraja imali plus devet (83:74) i napad u kojem je Ivan Siriščević promašio čisti zicer. Uslijedio je rijetko viđen preokret. Najprije je Kalajžić zabio koš i dodatno slobodno. Potom je Siriščević opet izgubio loptu u napadu da bi u samoj završnici čudesnu rolu za "žute" odigrao Šibenčanin Henrik Širko.

Momak čiji su korijeni iz Konjevrata, prvo je ubacio tricu s deset metara za priključak Splita na minus dva (83:85). Mogao je Ive Ivanov sve riješiti, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje. Mudro su Šibenčani napravili faul nad Širkom kako ne bi primili tricu. Prvo slobodno je Širko promašio i onda mu nije preostalo ništa drugo nego da namjerno promaši i drugo, Sam je uhvatio loptu koja se odbila od obruća, pobjegao u kut igrališta i u padu stavio nemoguću tricu za izjednačenje i produžetak.

Niti dodatnih pet minuta nije bilo dovoljno da bi se riješilo pitanje pobjednika. Drama se otegla i u drugi produžetak. Zadnji čin splitke drame odigran je u zadnjem napadu. Petani je imao šut za pobjedu Šibenika, ali lopta nije prošla kroz obruč. Tako je splitska drama  pretvorila u sportsku tragediju za "narančaste".

Jer, propustili su prigodu da ostvare hat trick u dalmatinskim derbijima, nanesu Splitu prvi prvenstveni poraz na Gripama i silno učvrste poziciju koja vodi u ABA ligu.

Ipak, Šibenčanima treba skinuti kapu pošto su odigrali lavovsku utakmicu pritisnuti velikim tegobama. Naime, Anzulović je u utakmici koja je trajala čak 50 minuta mogao rotirati samo sedam igrača. Unatoč tome, ostaje veliki žal za pobjedom...

Split- GKK Šibenik 107:106 (20:11, 20:33, 18:19, 28:23, 13:13, 8:7)
SPLIT- Mala dvorana na Gripama. Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Nikola Perlić (Velika Gorica), Bojan Kruljac (Zagreb).
Split: Subotić (2), Kalajžić (8), Kedžo (27), Rančić (11), Dijan (10), Najev (3), Jukić (10), Kanaet (1), Filipović (7), Marić, Galić, Širko (28).
GKK Šibenik: Šarić, Andabaka, Badžim (16), Nakić, Bašić (15), Blaće, Pandurić (7), Turkyilmaz, Ivanov (26), Petani (21), Siriščević (13), Halilović (8).