SOŠK preko Vodica do prve pobjede u Županijskoj nogometnoj ligi

Piše Krste MUJAN
ANTE BARANIĆ/HANZA MEDIA
6. prosinca 2016. - 13:19

Proteklog vikenda odigrana su dva odgođena susreta šibensko - kninske Županijske nogometne lige, čime je kompletiran jesenski dio prvenstva. Obje utakmice su bile vrle uzbudljive, a posebno ona u Skradinu gdje su nogometaši SOŠK-a pobijedili (3:2) Vodice- jednog od kandidata za prvaka u odgođenom susretu iz 2 kola.
Ni susret u šibenskoj Crnici nije prošao bez uzbuđenja, jer su mladi igrači Šibenika tek pogocima u završnici uspjeli svladati Rudar iz Siverića.
Nakon vodstva Vodičana u prvom poluvremenu od 2:0 nitko se nije nadao preokretu u Skradinu, a posebno igrači Vodica koji su u drugo poluvrijeme ušli kao da je sve gotovo pa je ljutnja trenera Stipe Kedže poslije završetka bila opravdana. Junak susreta u Skradinu bio je iskusni Luka Brajković, koji je bio strijelac dva zgoditka, a ništa manje zasluga nema ni Ivica Beneta koji je izjednačujući zgoditak postigao s velike udaljenosti od vrata Juričeva. Ovom pobjedom Skradinjani su pokazali da će na proljeće na kontu kluba biti još bodova, ne samo osvojenih u Skradinu, nego i na gostovanjima.
Na igralištu Ljubica u Crnici mladi igrači Šibenika teškom mukom su pobijedili Rudara (2:0), a oba zgoditka pala su desetak minuta prije kraja. Najprije iz jedanaesterca zbog kojeg su Siverćani dugo protestirali, a pobjedu su Šibenčani potvrdili u sudačkom dodatku. Je li ljutnja na glavnog suca Marka Bilušića bila opravdana, mjerodavne će izvijestiti delegat susreta Željko Šimunac iz Knina.
Na listi strijeca vode sa 6 golova: Ml. Bukarica (Rudar), D. Vuković (Vodice), M. Rešić i S. Maretić (oba Mladost). 5 zgoditaka: M.Čaleta (Zagora), D. Matić (DOŠK), M. Knežić (Vodice),Š. Perkov (Mladost) i t d.