Domaći nogomethrvatski kup

Nogometaši Gorice nakon drame u polufinalu: junak je bio domaći vratar Dominik Kotarski koji je zaustavio dva udarca

30. studenog 2021. - 19:24

Nogometaši Gorice kao prvi su se plasirali u polufinale Hrvatskog kupa. Na domaćem terenu, nakon jedanaesteraca, Gorica je sa 6-4 (2-2, 2-2) svladala Istru 1961 koja je prošle sezone igrala finale.

Do 96. minute pulska momčad je imala polufinale u svojim rukama. Uz dva gola Belje vodila je 2-1, ali u posljednjim sekundama nadoknade majstorski je zabio Kristijan Lovrić, dok je kod izvođenja jedanaesteraca junak bio domaći vratar Dominik Kotarski koji je zaustavio dva udarca.

Dvoboj je počeo velikom šansom domaćina, ali Kalik nije uspio odmah na startu šokirati sastav iz Pule. No, uspjeli su u tome vrlo brzo gosti. U 10. minuti Serder Serderov je napravio više od polovice posla te je odlično uposlio Belju koji je iz blizine lako proslijedio loptu u mrežu za vodstvo 1:0 Istre 1961....

16. travanj 2024 19:41