Na današnji dan prije 15 godina Modrić je debitirao za reprezentaciju Luka je lider na terenu i u svlačionici, igrači ga izuzetno cijene i poštuju

1. ožujka 2021. - 15:52

Na današnji dan prije točno 15 godina za hrvatsku nogometnu reprezentaciju je debitirao Luka Modrić, a u momčad ga je uvrstio tadašnji izbornik Zlatko Kranjčar koji je danas preminuo u Zagrebu u 65. godini nakon teške bolesti.

Kranjčar je 1. ožujka 2006. u sklopu priprema za SP u Njemačkoj pružio Modriću priliku u prijateljskom susretu protiv Argentine na St Jakob Parku u Baselu.

"Vatreni" su u Baselu slavili sa 3-2, a ta je utakmica posebna i po tome što je Lionel Messi postigao prvi gol za Argentinu.

Hrvatska je povela u trećoj minuti golom Ivana Klasnića, no "Gauči" su okrenuli s dva brza gola Carlosa Teveza (4) i Lionela Messija (6). Izjednačio je Darijo Srna u 52. minuti, a pobjedu hrvatskoj vrsti donio je Dario Šimić u 90. minuti. Modrić je igrao do 84....

20. travanj 2024 09:53