Dinamo rutinski svladao Rijeku i čvrsto zasjeo na vrh

7. ožujka 2021. - 19:31

U derbiju 26. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Rijeku sa 2-0 vrativši se na vrh ljestvice.

Bila je to prva pobjeda "Modrih" protiv Rijeke u posljednja četiri međusobna susreta, a s nova tri boda momčad Zorana Mamića vratila se na vrh ljestvice sa 54 boda, dva više od Osijeka, a Dinamo ima i utakmicu manje.

Dinamo je u prvom poluvremenu zabio pogodak nakon kontre, a pobjedu je potvrdio u drugom dijelu golom koji je poništen zbog zaleđa, ali je nakon pregleda snimke priznat.

Domaćin je stigao do prednosti u 27. minuti nakon brze kontre. Jakić je uposlio Oršića, a ovaj proigrao do Ivanušeca koji je lijepo pogodio sa 12 metara za 1-0.

Rijeka je umalo izjednačila u 35. minuti, no Menalo je pogodio gredu. Korak bliže pobjedi Dinamo je stigao u 65. minuti nakon s...

19. travanj 2024 17:28