Na današnji dan, 4. kolovoza 1988 godine, Šibenik je doživio i preživio jedan od najjačih i najgorih požara koji je neposredno zaprijetio stambenim zgradama i kućama, a u dvodnevnoj bitki sa vaterenom stihijom osim lokalnih vatrogasnih snaga sudjelovala su i brojna druga vatrogasna društva iz cijele zemlje, tadašnja JNA, radnici i brojni građani koji su se na poziv Civilne zaštite bili odazvali, piše portal Šibenik meteo.
Ljeto 1988 godine obilježili su brojni požari na šibenskom području pa su vatrogasci bili na stalnim intervencijama kao i tog dana kada je požar prvo izbio u primoštenskom zaleđu.
Nedugo zatim požari su se proširili na Jadrtovac i Morinjski zaljev čiju borovu šumu su uz kanadere branila i dva remorkera. Nešto kasnije buknilo je i na Bikarcu te nošen jugom požar se vrlo brzo širio prema Šibeniku i došao do gradskog naselja Vidici gdje se vatrena stihija sa brda Kamenar prebacila preko magistrale i spustila se sve do prvih kuća i izazvala pravu paniku među stanovnicima koji su evakuirani, a od vatrene stihije kuće su spasili splitski vatrogasci koji su uz kolege iz Biograda, Knina, Zagreba te brojnih drugih gradova i mjesta stigli u pripomoć. Vatra je svoj put nastavila prema Šubićevcu gdje su građani u panici napuštali zgrade i uputili se prema obali. Južnim vjetrom nošena vatrena buktinja stigla je sve do kamenoloma Izgradnje i benzinske pumpe u Njivicima nakon čega je vjetar okrenuo na buru.
U narednim danima vlasti su potvrdile da je u požarima oko Šibenika tih dana bilo i žrtava, odnosno jedan poginuli te nekoliko njih ozljeđenih od vodene bombe kanadera te još nekoliko u prevrtanju vodičke cisterne na magistrali koja je bila gotovo dva dana zatvorena za promet.
Grad je ostao bez struje, a posebno je bilo kritično za TLM koji je nije imao oko 2 sata vremena što je bilo vrlo opasno za proces elektrolize jer nakon nestanka struje duljeg od šest sati dolazi do velike gospodarske štete što se i dogodilo vrlo brzo u danima rujanskog rata 1991 godine, piše Šibenik meteo.