StoryEditorOCM
Crna kronikaKontrola prometa

Pijani vozač uhićen kod Drniša. Trijeznio se u policiji, a onda je odveden na sud. Evo koliku je kaznu zaradio

Piše M. L.
23. ožujka 2025. - 15:46

 

Jučer je usred bijelog dana uhvaćen pijani vozač na drniškom području. Policija ga je otkrila tijekom redovite kontrole prometa.

-​Jučer u 12. 45 sati u mjestu Širitovci, policijski službenici Policijske postaje Drniš su tijekom kontrole prometa zaustavili 60-godišnjeg vozača osobnog automobila šibenskih registarskih oznaka. Izvršenim alkotestiranjem vozaču je utvrđena koncentracija alkohola u organizmu 2,95 g/kg, nakon čega je uhićen i smješten u posebne prostorije policije do prestanka djelovanja alkohola - priopćili su iz PU šibensko-kninske navodeći i to kako je muškarav zbog počinjenog prekršaja doveden na Prekršajni odjel Općinskog suda u Šibeniku.

Policija je za ovaj prekršaj tražila da se pijanog vozača kazni s 1.320 eura te da mu se izreče zabrana upravljanja vozilom u  od 3 mjeseca. 

Sud je predložene kazne ipak malo ublažio te je 60-godišnjaka koji je vozio pod utjecajem alkohola kaznio s 1.320 eura ali mu je umjesto tri mjeseca, izrekao zabranu upravljanja motornim vozilom “B“ kategorije u trajanju od 2 mjeseca.

13. travanj 2025 01:09