Ostalolov na novu medalju

Hrvatska je nakon drame pobijedila Srbiju! Barakude su u polufinalu Svjetskog prvenstva

Piše I. M.
13. veljače 2024. - 18:42

SASTAVI

Hrvatska: Bijač (10 obrana), Burić (3), Fatović (4), Lončar (1), Lazić (1), Biljaka, Vukičević, Žuvela (3), Marinić Kragić (1), Vrlić, Harkov (2), Kržić, Anić

Srbija: Filipović (3 obrane), Mandić (2), S. Rašović (3), Ranđelović (1), P. Jakšić, Vučinić (1), Drašović, N. Jakšić (2), Vico (2), Ubović (1), Lukić (1), V. Rašović, Mitrović

Hrvatska je u polufinalu Svjetskog prvenstva! Nakon dramatične utakmice, Barakude su svladale Srbiju 15:13 i ušle u novu borbu za medalju. Vaterpolski klasik opravdao je svoj naziv. Jedanaest izjednačenja, igra "gol za gol", a predah ste mogli uhvatiti tek u zadnje dvije minute kada je Fatović pogodio iz peterca za 15:12.

Večer Dubrovčana mogli bismo i tako reći, jer Bijač je skupio 10 obrana, od toga je čak dva puta skidao peterce, Mandiću i Rašoviću. Četiri gola zabio je Fatović, a tri puta se u strijelce upisivao Žuvela i Burić. Velika pobjeda za još veće deseto polufinale na Svjetskim prvenstvima. Nitko ih nema toliko koliko Hrvatska. Prvi polufinalni par je poznat, bit će to borba Španjolske i Italije, dok izabranici Ivice Tucka čekaju boljeg iz susreta Mađarske i Francuske.

TIJEK UTAKMICE

Kraj utakmice

8‘ Blokiran je udarac Marinića Kragića, a desetu obranu upisao je Bijač

7‘ Lukić pogađa za 15:13

7‘ Fatović za 15:12! Hrvatska ima plus tri, 1:39 do kraja utakmice

7‘ Nešto manje od dvije minute do kraja. Hrvatska ima peterac za plus tri, najveće vodstvo u susretu

7‘ Srbija nije realizirala svoj napad, ali ni Hrvatska nekoliko sekundi nakon toga. Malo je nedostajalo da Fatović pogodi za plus tri. Također, Mandić je dobio treće isključenje

6‘ Treći pgodak Burića za 14:12 i 1:55 do kraja!

6‘ Hrvatska ima napad u situaciji s igračem više, a minutu odmora pozvao je Tucak. Barakude love plus dva u manje od tri minute do kraja

5‘ Novi peterac za Srbiju, ali i nova obrana Bijača! Promijenili su susjedi izvođača, ali ni Rašović ne pogađa

5‘ Fatović za 13:12! Kakav gol, 3:50 do kraja utakmice...

4‘ Novo izjednačenje. Randđelović pogađa za nastavak drame. Također, žuti karton za Ivicu Tucka

3‘ Jedanaesti igrač više za Hrvatsku, isključen je Drašović, ali Burićev šut je blokirao Mandić

2‘ Kakav pogodak Žuvele! Treći gol našeg najmlađeg igrača u posljednjim trenutcima hrvatskog napada. Prava bomba za novo vodstvo 12:11

2‘ Bijač je imao loptu na ruci, ali prejaka je to lopta bila. Rašović pogađa svoj drugi pogodak za deveto izjednačenje

1‘ Počela je zadnja četvrtina, Hrvatska ima prvi napad, ali sviran je kontrafaul Lončaru. Svirano je i obostrano isključenje (Lončar i Drašović)

Kraj 3. četvrtine

8‘ Sedma obrana Bijača! A samo nekoliko sekundi nakon, Barakude su imale napad za plus dva, ali nije bio precizan Lončar

8‘ Jubilarni, deseti igrač više za Hrvatsku okrunjen je golom (8/10). Fatović nas vraća u vodstvo 11:10

7‘ Novo izjednačenje, u situaciji s igračem više svoj drugi pogodak upisao je Vico. Biljaka je zakasnio u obrani

6‘ Prekšaj Biljake za peterac Srbije. No, šestu obranu upisuje Bijač koji je obranio udarac Mandiću!

5‘ Sedmi pogodak Hrvatske s igračem više za novo vodstvo, pogodio je Žuvela za 10:9

4‘ Još nema pogodaka u ovoj dionici. Minutu odmora pozvao je Tucak i rekao: "Ajmo zabit gol"

2‘ Dobra reakcija Hrvatske u obrani, imamo priliku za vodstvo. No, Harkov se nije odlučio za šut, ali dobra rekacija našeg ljevaka u obrani, ali samo nekoliko sekundi nakon Filipović je obranio šut Fatovića

1‘ Počela je treća četvrtina, a Harkov je dobio novo plivanje za loptu, ali nismo dobro odigrali u napadu

Kraj 2. četvrtine

8‘ Za 9:9 pogađa Burić na asistenciju Marinića Kragića. "Kiša golova" nakon prve dvije četvrtine...

8‘ Mandić je realizirao peterac i doveo Srbiju u vodstvo 9:8

7‘ Iz jako teške pozicije na 8:8 vraća Lazić

7‘ Još jednom primamo gol s dva metra, Srbija vodi 8:7, pogodio je Ubović

6‘ Evo i izjedančenja, a svoj prvi pogodak zabio je Burić (7:7)

5‘ Konačno pogodak i za Hrvatsku. Fatović je pogodio za 7:6

4‘ Drugi vezan pogodak Nikole Jakšića. U trenutku kada se vraćao isključeni igrač, Jakšić je opalio s vanjske pozicije neobranjivu bombu za 7:5 u korist Srbije

3‘ Jakšić vraća vodstvo Srbije, 6:5

2‘ Prekrasna akcija! Fatović je vidio usamljenog Lončara, a Luka je to pogodio u odbojkaškom stilu za 5:5

1‘ Počela je druga četvrtina, a Srbija je došla do prvog vodstva (5:4). Pogodio je Vučinović u situaciji s igračem više

Kraj 1. četvrtine

8‘ U zadnjim sekundama prve dionice, Srbija je došla do novog izjednačenja (4:4). Pogodio je Strahinja Rašović nakon što mu je prvi udarac skinuo Bijač i upisao svoju četvrtu obranu

6‘ Sjajno otvaranje za Harkova, Hrvatska opet vodi 4:3

6‘ Drugi pogodak u nizu za Srbiju, Ranđelović je bio precizan za izjednačenje 3:3

5‘ Nije dugo trajalo vodstvo od plus 2 za Barakude, Vico pogađa za 3:2

4‘ Još jedna odlična reakcija Bijača, treću obranu je upisao naš prvi vratar, a nakon toga je pogodio Harkov iz kontre za 3:1 za Hrvatsku

3‘ Iz peterca kojeg je izborio Vrlić pogađa Marinić Kragić za 2:1

2‘ Nakon dvije obrane Bijača u istom napadu, Srbija je izjednačila fantastičnim golom Mandića

1‘ Utakmica je počela. Prvo plivanje za loptu dobila je Hrvatska, brži je bio Harkov. Odlično otvaranje, pogađa Žuvela za 1:0

27. travanj 2024 16:43