OstaloSlavlje u Višnjiku

Uraganska druga četvrtina: Vaterpolisti Solarisa uvjerljivo pobijedili na gostovanju kod susjeda

Piše Krešimir Gulin
5. prosinca 2020. - 19:12

Vaterpolisti Solarisa ostvarili su i treću ovosezonsku pobjedu u Prvenstvu Hrvatske. 'Sunčani' su pobijedili na gostovanju u Zadru s uvjerljivih 22:8 (4:4, 8:0, 7:3, 3:1) i tako opravdali ulogu favorita u dalmatinskom srazu.

Iz rezultata je vidljivo kako je momcima trenera Jure Marelje trebalo prvih osam minuta da se zagriju. Potom je u drugoj četvrtini Solaris riješio pitanje pobjednika s osam golova u mreži Zadrana, dok su svoja vrata sačuvali netaknutima.

Nešto lakša utakmica dobro je došla Šibenčanima da se vrate u pozitivan ritam nakon šokantnog četvrtfinalnog turnira Kupa Hrvatske odigranog u Dubrovniku na kojem su zbog dva gola slabije gol razlike ostali krakti za sudjelovanje i organizaciju final foura tog natjecanja.

U Zadru su za Solaris igrali: M. Šparada (4 obrane), Brajković (1), Erak, N. Štrkalj (2), Kovalenko (1), Herceg (2), Kreković (1), Pelicarić (4), Penava (3), Bulat (2), Koprčina (3), Stahor (2), L. Štrkalj (3 obrane), T. Šparada.

U idućem kolu, koje je na rasporedu 16. prosinca, Solaris će u Crnici ugostiti riječko Primorje.

24. travanj 2024 04:01