MEDVEŠČAK – SOLARIS 7:10 (2:2 , 1:3, 2:3, 2:2)
ZAGREB – Bazen Utrine.
Gledatelja: 100.
Suci: Branko Banovac, Mile Rebić (Hrvatska), delegat Aleksandar Černi (Hrvatska).

MEDVEŠČAK: Podrug (3 obrane), B. Pavlinić, M. Lipej, Anđelić, M. Pavlinić, Lovrić (1), Buconić (2), Prebeg, Cvanciger, Brčić (3), Anzulović, Škiljić (1), Matok, L. Lipej
SOLARIS: Jukić (9 obrana), Malenica, Komadina, Bajić, Šparada, Jakovac, Rončević (2), Rak (1), E.Seferović (2), Bulat (3), Lipar (2), T. Seferović, Samodol, Erak

Igrač više: Medveščak 1-12, Solaris 2-6
Peterci: Medveščak 0-0, Solaris 3-3

Vaterpolisti Solarisa uspješno su postavili klopku „medvjedima“ u Zagrebu! Nakon tmurne jeseni u Crnici se napokon slavi, jer su šibenski vaterpolisti nakon šest poraza konačno stigli do prve ligaške pobjede!

Žrtvu je Solaris pronašao u Medveščaku, a utakmicu na bazenu u Utrinama Šibenčani su prelomili u drugoj dionici. Nju su vaterpolisti Solarisa dobili s 3:1 i pobjegli „medvjedima“ na 5:3 pred drugo poluvrijeme. U nastavku su samo podebljali prednost, pa je na koncu u Zagrebu „svjetlilo“ 10:7.

Solaris je s tri pogotka (iz tri pokušaja) predvodio Domagoj Bulat. Istaknuo se i vratar Ivan Jukić s devet obrana, među kojima su se tri dogodile s igračem manje.

U sljedećem kolu Šibenčani ponovno gostuju. Protivnik će im idućeg vikenda biti crnogorski Cattaro.

19. travanj 2024 15:56