Ostaloa sad - polufinale!

Solaris u Crnici svladao Mornar i ponovno izborio Europu! Sjajna obrana i vratar Šparada ‘potopili‘ Splićane

6. travnja 2022. - 20:49

Solaris je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Prvenstva Hrvatske u Crnici pobjedio splitski Mornar rezultatom 9:7 i na taj način potvrdio prednost iz prve utakmice na Poljudu (10:12).

Šibenčani su tako drugu godinu zaredom ušli među četiri najbolje ekipe u Hrvatskoj i što je još važnije izborili igranje u Europi iduće sezone.  U poluzavršici će ukrstiti snage protiv euroligaša - splitskog Jadrana koji je, objektivno, izraziti favorit.

Kao i obično kada igraju Solaris i Mornar utakmica je i ovoga puta bila itekako zanimljiva. Mornar je sredinom druge četvrtine vodio 5:3, no onda je presudila sjajna obrana Sunčanih koja gotovo 15 minuta nije dala gostima da postignu gol. U tom razdoblju Šibenčani su s druge strane četiri puta parali mrežu te preokrenuli na nedostižnih 7:5.

Na vratima domaćih ponovno je bio sjajan kapetan Marin Šparada, a u strijelce se upisalo šest različitih igrača: po dva gola dali su Goreta, Bulat i Koprčina, a po jednom su mrežu Mornara tresli Štrkalj, Kovalenko i Pelicarić.